Reklama

Reklama

Marszałek Województwa zainaugurował akcję „Podzielmy się miłością”. Obdarowanych będzie 2,5 tys. osób [WIDEO]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Marszałek Województwa zainaugurował akcję „Podzielmy się miłością”. Obdarowanych będzie 2,5 tys. osób [WIDEO] - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Grzegorz Schreiber, marszałek województwa łódzkiego, zainaugurował akcję pod hasłem „Podzielmy się miłością”. Do podopiecznych domów pomocy społecznej oraz kombatantów i weteranów trafią dzięki niej upominki przygotowane przez podmioty ekonomii społecznej z regionu łódzkiego, które najbardziej ucierpiały w czasie pandemii. W ten sposób samorząd województwa chce pomóc im przetrwać ten trudny czas i przy okazji obdarować mieszkańców regionu.

Reklama

Pierwszym miejscem, gdzie wręczone zostały prezenty był Dom Pomocy Społecznej w Rąbieniu.

 !reklama!

- „Podzielmy się miłością” to takie piękne hasło akcji, którą dzisiaj rozpoczynamy w naszym województwie. Myślę, że te nasze działania będą przebiegały przez najbliższe tygodnie, a może nawet miesiące. Celem ich jest to, abyśmy mogli pomagać jednym jednocześnie wspierając innych – powiedział marszałek. Grzegorz Schreiber podkreślił, że wszystkie prezenty zostały zamówione u działających w regionie podmiotów ekonomii społecznej. Zlecając im wykonanie upominków samorząd wsparł je finansowo. Na ten cel przeznaczonych zostało 60 tys. zł.

- Podmioty ekonomii społecznej to jedne z tych, które najbardziej ucierpiały w czasie pandemii i to one są jakby naszym pierwszym adresatem tej pomocy. To u nich zamówiliśmy własnoręczne wykonanie podarunków świątecznych. – dodał – Chcemy podzielić się tymi podarunkami.

Prezenty będą trafiały do domów pomocy społecznej, a także do kombatantów i weteranów. W sumie obdarowanych będzie blisko 2,5 tysiąca starszych osób.

Inicjatywę wspierają żołnierze 9. Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej.

- Dzisiaj jestem przed jednym z DPS-ów ale tego typu działania będą podejmowane w tej chwili codziennie przez moich kolegów, członków zarządu województwa, pewnie włączą się do tego radni. Naprawdę myślę, że będzie to bardzo dobre działanie, które pomoże wielu ludziom. Będzie takim gestem miłości z naszej strony, również gestem miłości tych ludzi, którzy będą w tę akcję zaangażowani - mówił Grzegorz Schreiber. - Jest to niezwykle ważne dzisiaj, w czasie tak dramatycznej izolacji jaką przeżywamy.

Marszałek Grzegorz Schreiber osobiście przekazał upominki podpułkownikowi Włodzimierzowi Pajdowskiemu, żołnierzowi AK, wiceprezesowi Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Łódź oraz porucznik Gryzeldzie Studzińskiej, uczestniczce Powstania Warszawskiego.

Źródło: UMWŁ

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy