Reklama

Masz dość remontów w Łodzi? Musisz jednak wiedzieć, że ta droga zostanie całkowicie zamknięta!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Urząd miasta poinformował, że od niedzieli zamknięte będzie skrzyżowanie Wojska Polskiego z Pankiewicza. Musimy przygotować się na utrudnienia w ruchu.

Trwa remont ul. Wojska Polskiego. Jak informuje łódzki magistrat, konieczność przebudowy przepustu rzeki i skrzyżowania wymusi zamknięcie przejazdu ul. Sporną i Pankiewicza. Musimy również wiedzieć, że w związku z tą sytuacją, zmieni się trasa linii 57. 

Zamknięte skrzyżowanie z Pankiewicza. Utrudnienia w ruchu 

Trwa remont Wojska Polskiego w Łodzi. Plan zakład całkowitą odnowę ulicy: nowe chodniki, oświetlenie czy przystanki autobusowo-tramwajowe. Urząd zapewnia, że pracy idą pełną parą i zgodnie z harmonogramem. Teraz jednak przyszła pora na sieci podziemne i nawierzchnię na skrzyżowaniu z ul. Sporną i Pankiewicza, co wiążę się z pewnymi problemami. Ze względu na przebudowę przepustu rzeki, drogowcy muszą zamknąć drogę. Czekają nas utrudnienia w ruchu. 

Zamknięcie drogi spowoduje przeniesienie ruchu w obu kierunkach na dwa pozostałe objazdy. Do dyspozycji mamy ul. Źródłową i al. Palki. Aby ułatwić przejazd, zajęty prawy pas Strykowskiej przy Wojska Polskiego zostanie skrócony na potrzeby robót i oddany dla ruchu ok. 100 metrów przed skrzyżowaniem z Wojska Polskiego

 - informuje UM w Łodzi. 

Zamknięciem skrzyżowania z ulicą Sporną i Pankiewicza spowoduje, że zmieni się również trasa linii 57. Autobusy, do odwołania, będą kursować z ul. Marysińskiej ulicami Inflancką, Strykowską i Palki do ul. Źródłowej. Objazd obowiązuje w obu kierunkach.

Zamiast Wojska Polskiego ulica... Samozadowolenia Urzędników 

Według planu ulica całkowicie zmieni swoje oblicze. Powstanie nowe torowisko tramwajowe, droga rowerowa, chodniki, oświetlenie oraz przystanki komunikacji miejskiej przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Nie ma zabraknąć również zieleni, która uatrakcyjni wygląd całej ulicy. W tym aspekcie wykonawca przygotowuje się do zasadzenia nowych, wypielęgnowanych starodrzewów. Na zmodernizowanej ulicy ma być bezpieczniej, zarówno jeśli chodzi o pieszych, jak i o kierowców. Wydaje się, że będzie naprawdę dobrze, więc nie ma co narzekać. Jest jednak pewne "ale". Modernizacja ulicy Wojska Polskiego w Łodzi rozpoczęła się w grudniu 2021 roku, trwa więc przeszło rok, a mieszkańcy głośno mówią, że już mają dość. Tym bardziej że odcinek ten stanowi ważny węzeł komunikacyjny. 

Dobra Łódź to Łódź rozkopana. W mieście robi się za dużo remontów na raz, przez co ciężko gdziekolwiek dojechać

- mówi pani Barbara.

Wszystko pięknie, że trwają prace, ale jak tylko się skończą to ulica i tak długo nie przetrwa i znowu trzeba ją będzie remontować. Tak jest cały czas -

dodaje pan Krzysztof. 

O tym, że ludzie mają już dość remontu w tym miejscu, może również świadczyć tabliczka, która pojawił się na Placu Budowy. Jej zdjęcie zostało zamieszczone na profilu łódzkiego społecznika "Kosmografie - pisze Kosma Nykiel" Zdaniem pomysłodawcy, lub pomysłodawców zmiany nazwy ulicy, ta nie powinien nazywać się Wojska Polskiego, ale Samozadowolenia Urzędników. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy