Reklama

Reklama

Matury 2019. Sprawdź, jak poradzili sobie uczniowie z województwa łódzkiego

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Matury 2019. Sprawdź, jak poradzili sobie uczniowie z województwa łódzkiego  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź W ostatni czwartek Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łodzi podała wstępne wyniki egzaminów maturalnych w województwie łódzkim. Zdawalność w regionie łódzkim jest na niemal takim samym poziomie jak w skali kraju. 

Reklama

Wstępne wyniki egzaminów dojrzałości w województwie łódzkim dają powody do optymizmu. Prawie 80 proc. abiturientów (79,8 proc.) zaliczyło ten najważniejszy egzamin w życiu. Sporo osób będzie miało możliwość poprawienia swojego wyniku w sierpniu (13,2 proc.). Na swoją drugą szansę w przyszłym roku będzie musiało poczekać 7 proc. zdających - to ci, którzy nie zdali co najmniej dwóch przedmiotów. Pełne wyniki poznamy 11 września 2019 roku, kiedy podliczone zostaną noty uzyskane przez piszących egzaminy poprawkowe.

Najlepsze wyniki uzyskali uczniowie z powiatu łódzkiego wschodniego (93,7 proc.). Na drugim miejscu uplasowali się maturzyści z powiatu opoczyńskiego (86,2 proc.). Dalsze miejsca to powiat wieluński (86 proc.) i łowicki (82,7 proc.). Łódź zajęła 5. miejsce w skali województwa. Maturzyści ze stolicy regionu osiągnęli zdawalność na poziomie 82,1 proc.

Licea przed technikami, matematyka najsłabiej

Tradycyjnie lepsze wyniki uzyskali uczniowie liceów (85,5 proc.) niż techników (69,4 proc.). Noty te praktycznie nie odbiegają od poziomu wyników tych dwóch typów szkół w skali kraju.

Tradycji stało się zadość również, jeśli chodzi o wyniki matur z matematyki. Były one najsłabsze spośród wyników uzyskanych z wszystkich przedmiotów zdawanych podczas tegorocznej sesji egzaminacyjnej. Odsetek maturzystów, którzy nie zdali tego egzaminu wyniósł 14 proc.

- Jest to o 0,5-0,7 proc. mniej niż w kraju, ale to nie jest duża różnica, tym bardziej, że więcej osób w województwie łódzkim niż średnia krajowa ma szansę zdobyć świadectwo dojrzałości, ponieważ mogą przystąpić do egzaminu poprawkowego - powiedziała Danuta Zakrzewska, dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łodzi.

Co ciekawe, połowa uczniów przystępujących do egzaminu z matematyki uzyskała z niego co najmniej 58 proc. możliwych do zdobycia punktów. Jest to wynik dokładnie taki sam jaki uzyskali uczniowie w skali kraju.

Maturzyści z łódzkiego uzyskali wyniki zdawalności powyżej 90 proc. z języka polskiego oraz z języków: angielskiego, francuskiego, niemieckiego i rosyjskiego.

Źródło: OKE Łódź / Radio Łódź

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy