Reklama

Reklama

Miało być szybko, ale maluchy z Nowosolnej i Olechowa muszą jeszcze poczekać na swoje żłobki

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Miało być szybko, ale maluchy z Nowosolnej i Olechowa muszą jeszcze poczekać na swoje żłobki  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Żłobki modułowe - na Olechowie i w Nowosolnej, nadal nie rozpoczęły zapisów. Według urzędników placówka w Nowosolnej miała przyjmować dzieci już w grudniu 2019 roku. Magistrat twierdzi, że trwają już odbiory techniczne, a zapisy ruszą w styczniu i w lutym. 

Reklama

Żłobki z klocków, jak nazywano nowe placówki w Nowosolnej i na Olechowie, miały powstać błyskawicznie. Nowatorska metoda modułowa miała sprawić, że żłobek w Nowosolnej miał, według ostrożnych wyliczeń urzędników, przyjmować dzieci już od grudnia 2019 roku.

Urzędnicy chwalili się nowoczesną technologią i zapewniali, że dzięki niej możliwe będzie szybkie rozpoczęcie działalności placówek. Istotnie – technologia modułowa stwarza takie możliwości. Budynek stojący przy ulicy Jugosłowiańskiej 6 składa się z 7 bloków. W każdym z nich znajdowała się instalacja elektryczna, ciągi wentylacyjne czy instalacje wodno-kanalizacyjne. Elementy wystarczyło połączyć i zapewnić podłączenie do mediów.

Konstrukcja w Nowosolnej stanęła we wrześniu, ta na Olechowie – w październiku. Jednak do tej pory obie placówki nie rozpoczęły swojej działalności. Nie wystartowały nawet zapisy do żadnej z nich.

Jak informuje “Dziennik Łódzki”, władze Łodzi zapewniają, że trwają już odbiory techniczne obu budynków, a zapisy powinny ruszyć w styczniu i w lutym.

Czy opóźnienie w rozpoczęciu działalności dwóch nowych żłobków jest spowodowane brakami chętnych do pracy? W tej chwili Miejski Zespół Żłobków poszukuje pracowników w Nowosolnej i na Olechowie. To tylko dwa przykłady wolnych wakatów w łódzkich żłobkach. Ogółem 16 z 30 istniejących żłobków w Łodzi poszukuje pracowników.

Źródło: Dziennik Łódzki

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy