Reklama

Reklama

Miasto ogłasza konkurs na zaprojektowanie placu miejskiego na Polesiu

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Miasto ogłasza konkurs na zaprojektowanie placu miejskiego na Polesiu  - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Biuro Architekta Miasta ogłosiło konkurs “Zielony Rynek” na zaprojektowanie przestrzeni placu Barlickiego. Termin zgłaszania prac mija 23 października 2019 roku. 

Reklama

Miasto planuje odzyskanie przestrzeni placu Barlickiego dla mieszkańców. W tym celu ogłosiło konkurs architektoniczny na zaprojektowanie tego miejsca od nowa. Konkurs jest częścią szerszego projektu “Zielone Polesie”, który ma na celu poprawę jakości życia mieszkańców Polesia, zachowanie i wzmocnienie tożsamości tego rejonu oraz przeprowadzenie zakrojonej na szeroką skalę aktywizacji mieszkańców.

Podstawowym zadaniem stawianym przed uczestnikami konkursu jest stworzenie odpowiedniego miejsca do wypoczynku, rekreacji i spędzania wolnego czasu przez mieszkańców Polesia. Zgłoszone projekty powinny zawierać kompleksowe rozwiązania architektoniczne, przestrzenne oraz funkcjonalne, które pozwolą zaprojektować miejsce przyjazne łodzianom. Dodatkowo autorzy konkursowych pomysłów są zobligowani do tego, by zaproponowane rozwiązania były zgodne z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego.

Konkurs jest organizowany wspólnie z Instytutem Architektury i Urbanistyki Politechniki Łódzkiej. Termin zgłaszania prac mija 23 października 2019 roku. Dla zwycięzców przewidziano nagrody pieniężne o łącznej puli 140 tys. złotych. Autor najlepszego projektu otrzyma 50 tys. złotych.

Źródło: UMŁ

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy