reklama
reklama

Międzynarodowa firma otworzyła w Łodzi ośrodek badań klinicznych. Będzie testować leki na ochotnikach

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Międzynarodowa firma otworzyła w Łodzi ośrodek badań klinicznych. Będzie testować leki na ochotnikach  - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości ŁódźMiędzynarodowa firma Synexus, zajmująca się badaniami klinicznymi, otworzyła w Łodzi swoją siedzibę. Chorujący przewlekle pacjenci mogą skorzystać, pod pewnymi warunkami, z bezpłatnych badań i konsultacji oraz wziąć udział w programach klinicznych. 
Reklama lokalna
reklama

Siedziba Centrum Medycznego Synexus mieści się w biurowcu na ulicy Składowej. Składa się na nią 5 gabinetów lekarskich, gabinet zabiegowy i magazyny do przechowywania leków.

Czym zajmuje się ośrodek tego typu? Synexus prowadzi badania II, III i IV fazy. Testuje leki na krótko przed wprowadzeniem ich do obrotu.

- Sprawdzamy, jak działa lek, a przy tym wnikliwie oceniamy wszelkie objawy, jakie temu towarzyszą. Pacjenci są dokładnie badani, lekarze wypytują ich o najdrobniejsze nawet symptomy. Mamy na przykład programy, w czasie których pacjent jest czterokrotnie poddawany badaniu rezonansem magnetycznym - powiedział Michał Urbanowicz, dyrektor łódzkiego oddziału Synexus

W społeczeństwie wciąż pokutuje pogląd, że badania kliniczne są niebezpieczne, a pacjenci to króliki doświadczane. Nic bardziej mylnego. Każda osoba, która chce wziąć udział w badaniach podpisuje dobrowolnie zgodę. Dodatkowo jest ona szczegółowo badana, a lekarze przeprowadzają także wywiad z pacjentem. Wszystko po to, aby jak najdokładniej dobrać uczestników badań. Nie wszyscy chętni zostają wybrani. Wielu czuje z tego powodu rozgoryczenie.

reklama

- Bywa, że ludzie są rozczarowani, jeśli nie mogą uczestniczyć w badaniu. A przecież nie wszyscy się kwalifikują. Dlaczego? Bo żyjemy w czasach, gdy dostęp do lekarza jest utrudniony - mówi dr Magdalena Jander z Synexus

Skąd w pacjentach takie emocje? Zakwalifikowanie się na badania kliniczne to często szansa na otrzymanie jako pierwszy leku, który może uratować zdrowie. Lub nawet życie. Dodatkowo to także częstsza możliwość wizyt u lekarza i przebywanie pod jego stałą kontrolą medyczną.

Czy ośrodek nie obawia się dużej liczby pacjentów?

- Mamy wszystko, co potrzebne, aby przyjmować pacjentów, których będziemy kwalifikować do badań klinicznych, a później je prowadzić. Czasem wystarcza pół godziny, czasem półtorej. Jeśli będą potrzebne dodatkowe konsultacje, analizy czy badania, do których są niezbędne warunki szpitalne, to też żaden problem. Mamy podpisane umowy z kilkoma dużymi łódzkimi placówkami - jesteśmy na to przygotowani - powiedział dr Urbanowicz

reklama

Nowa placówka, która przeprowadza badania kliniczne to szansa dla łodzian na to, aby otrzymać nowe leki, jeszcze zanim wejdą one do sprzedaży. Być może uda się dzięki nim uratować komuś życie.

Źródło: Wyborcza Łódź

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama