Reklama

Reklama

Międzynarodowy Festiwal Filmów Przyrodniczych im. Włodzimierza Puchalskiego otworzył nabór do konkursów

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Międzynarodowy Festiwal Filmów Przyrodniczych im. Włodzimierza Puchalskiego otworzył nabór do konkursów - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Finał wielkiego święta filmowców, ekologów, przyrodników, fotografów i malarzy odbędzie się w dniach 23-27 września 2020 r. Już dziś można zgłaszać prace konkursowe w różnych kategoriach do XVIII edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmów Przyrodniczych im. Włodzimierza Puchalskiego.

Reklama

Znany i ceniony w środowisku filmowym festiwal odbędzie się w Łodzi. Organizowany jest przez Wytwórnię Filmów Oświatowych, w której powstawały wielokrotnie nagradzane na świecie dzieła filmowe. Organizatorzy festiwalu chcą poprzez tę imprezę wypromować dorobek krajowy i międzynarodowy filmu przyrodniczego i potrzeby ochrony środowiska naturalnego. Niezmiennym hasłem Festiwalu jest „Promocja przyrody i krajobrazu Europy”, a mottem tegorocznej XVIII już edycji jest „Bioróżnorodność szansą Ziemi”.

Zgodnie z regulaminem w Festiwalu mogą wziąć w nim udział:

  • 1) filmy krótkometrażowe(do 40 minut) i średniometrażowe (40-70 minut) poświęcone przyrodzie Europy, ochronie środowiska naturalnego, koegzystencji człowieka ze światem przyrody oraz zagadnieniom pokrewnym oraz
  • 2) filmy popularnonaukowe i naukowe, dokumentalne, animowane, telewizyjne programy przyrodnicze, a także
  • 3) inne formy filmowe o czasie projekcji do 60 minut. Na zgłoszenia filmów organizatorzy czekają do 31 maja 2020 roku.
Z kolei do Młodzieżowego Konkursu Filmu Przyrodniczego dopuszczone będą wyłącznie filmy o czasie projekcji od 3 do 15 minut, zrealizowane przez osoby w wieku od 10 do 20 lat. Filmy w sekcji młodzieżowej można przesłać do 31 lipca 2020 roku.

Przewidywana pula nagród to aż 12.000 EURO. Jury ma również prawo przyznać wyróżnienia, dyplomy honorowe oraz nagrody specjalne nieprzewidziane regulaminem. Wyboru filmów konkursowych dokonuje Komisja Selekcyjna, do której trafiają filmowe produkcje nadsyłane z całego świata.

Festiwal im. Włodzimierza Puchalskiego należy do organizacji ECOMOVE International, zrzeszającej festiwale filmów przyrodniczych z Niemiec, Czech, Słowacji, Rosji, Portugalii, Japonii i Włoch,
co przyczynia się do promocji polskiej kinematografii, a szczególnie tej jej specyficznej dziedziny, jaką jest film przyrodniczy. Poza pokazami konkursowymi program Festiwalu wzbogacają różnorodne, oryginalne wydarzenia towarzyszące.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy