Reklama

Reklama

Mieszkańcy znów walczą o drogę S12, tym razem z pomocą trumny i zniczy. Jak zareagują decydenci?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Mieszkańcy znów walczą o drogę S12, tym razem z pomocą trumny i zniczy. Jak zareagują decydenci? - Zdjęcie główne

Mieszkańcy znów walczą o drogę S12, tym razem z pomocą trumny i zniczy. Jak zareagują decydenci? (fot. Fb S12 Natychmiast) |wiadomości łódzkie|Łódź|TuŁódź

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź W powiecie piotrkowskim odbyła się kolejna demonstracja mieszkańców w sprawie budowy drogi S12. Apelują, że ograniczenie ruchu dla drogi krajowej nr 12 jest konieczne – statystyki wypadków i zgonów są zatrważające.

Reklama

- Ta droga umiera i my razem z nią – tak, podczas happeningu, mówili protestujący. - Codziennie ryzykujemy tutaj życiem lub zdrowiem idąc do pracy – dodał mieszkaniec gminy Sulejów.

!reklama!

- Kiedy zaczynaliśmy protest było 86 ofiar śmiertelnych, w tej chwili jest 93. Upłynął rok. Nie ma dnia, kiedy nie byłoby kolizji, wypadku – powiedział Jacek Zajączkowski, „S12 Natychmiast”.

Decyzja środowiskowa na budowę S12 została wydana już wcześniej, w 2016 roku, jednak została ona zaskarżona przez organizacje ekologiczne oraz władze samorządowe Sulejowa. Z tego powodu Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska postanowił ją cofnąć. Postanowiono o ponownym przeprowadzeniu analizy wpływu drogi na środowisko; nowa decyzja została wydana 30 maja 2019 r.

- Na wysokości Sulejowa przyjęła ona wariant rekomendowany przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad, który odsunął przebieg drogi ekspresowej od miejscowości w kierunku południowym. Od tej decyzji także złożone zostały odwołania, m.in. przez Pracownię na Rzecz Wszystkich Istot, co oznacza konieczność przeprowadzenia ponownej procedury odwoławczej – tłumaczy Szymon Huptyś, rzecznik prasowy Ministerstwa Infrastruktury. 

Zaznacza, że uwzględniając charakter i zakres wymaganych uzupełnień konieczne będzie przeprowadzenie kolejnej całorocznej inwentaryzacji przyrodniczej oraz analizy wielokryterialnej.  By ogłosić przetarg na drogę S12 potrzebna jest dokumentacja, decyzja administracyjna oraz zabezpieczenie odpowiednich środków.

Poseł PiS Grzegorz Lorek obiecał wsparcie dla sprawy – zapowiedział zorganizowanie spotkania parlamentarzystów w sprawie S12. Jak mówi, to dobry czas, gdyż jesteśmy w momencie ustalania losów wielu dróg krajowych.

Protestujący zapowiadają, że o swoją sprawę będą walczyć dalej - według resortu infrastruktury zgodnie z obecnych harmonogramem prac przewiduje się, że realizacja robót budowlanych nastąpi po 2026 roku. 

Źródło: Radio Łódź, TVP3 Łódź

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy