Reklama

Reklama

Mieszkania Łódź. Ceny mieszkań w Łodzi rosną najszybciej w Polsce! Ile kosztują mieszkania w Łodzi?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Mieszkania Łódź. Ceny mieszkań w Łodzi rosną najszybciej w Polsce! Ile kosztują mieszkania w Łodzi? - Zdjęcie główne

Mieszkania Łódź. Ceny mieszkań w Łodzi rosną najszybciej w Polsce! Ile kosztują mieszkania w Łodzi? (fot. Canva)

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Mieszkania Łódź. Rok 2020 przyniósł nowe rekordy stawek za mieszkania w Łodzi. Mediana ceny mkw. nowego lokalu wzrosła w ciągu roku o 9% i wyniosła 6,6 tys. zł. W przypadku mieszkań z drugiej ręki dynamika podwyżek była podobna. Mediana dla lokali na rynku wtórnym sięgała 5 tys. zł/mkw., co było o 10% wyższą stawką niż rok wcześniej - wynika z raportu Emmerson Evaluation. Jak wskazali eksperci firmy, w Łodzi wzrósł też całkowity poziom oferty, jak i liczba nowo wprowadzonych mieszkań.

Reklama

Polecamy: Budowa pierwszego etapu Diasfery Łódzkiej zakończona

Mieszkania Łódź. Mieszkania w Łodzi wciąż należą do najtańszych w Polsce

Łódź z medianą ceny mkw. nowych lokali na poziomie 6,6 tys. zł., jest jedną z najtańszych polskich aglomeracji analizowanych przez Emmerson Evaluation. Według raportu Evaluer Index 2021, taniej niż w stolicy województwa łódzkiego jest tylko w Katowicach (6,5 tys. zł/mkw) oraz Aglomeracji Śląskiej (5,4 tys. zł/mkw). 

!reklama!

Natomiast najdroższe mieszkania w Polsce można było znaleźć w Sopocie (16,7 tys. zł/mkw.), Warszawie (10,8 tys. zł/mkw.), Krakowie (9,8 tys. zł/mkw.), Gdańsku (9,7 tys. zł/mkw.) i Gdyni (9,6 tys. zł/mkw.). Przed Łodzią w stawce uplasowały się też Wrocław (8,9 tys. zł/mkw.) i Poznań (8 tys. zł/mkw.).

Polecamy: Mieszkania w Łodzi sprzedają się jak ciepłe bułeczki. Łodzianie kupują je z myślą o wynajmie [wizualizacje]

Mieszkania Łódź. Ceny mieszkań w Śródmieściu w Łodzi na fali wznoszącej

Najwyższe ceny w 2020 r. na łódzkim rynku pierwotnym można było zaobserwować na terenie Śródmieścia, gdzie mediana ceny mkw. lokalu mieszkalnego wyniosła 7,8 tys. zł. W tej lokalizacji zanotowano także najwyższy wzrost cen - o 11% w skali roku. 

Taniej było na Bałutach, gdzie w ciągu roku stawki dla nowych mieszkań wzrosły o 8% r/r, do poziomu 6,5 tys. zł/mkw. Niewiele mniej, bo 6,4 tys. zł/mkw. trzeba płacono w rejonie Polesia. W tej dzielnicy podwyżki wyniosły 10% r/r. Najniższe wzrosty cen (o 7% r/r) odnotowano w delegaturach Górna oraz Widzew, gdzie również mediana ceny mkw. była najniższa w całej Łodzi i osiągnęła poziom 6,2 tys. zł. 

- Najwięcej nowych inwestycji mieszkaniowych w Łodzi, które obecnie są w sprzedaży, można było znaleźć w delegaturach Polesie oraz Widzew. Na Polesiu najintensywniej rozwijają się tereny położone blisko Śródmieścia, gdzie znajduje się osiedle Stare Polesie. Równie dużo inwestycji powstaje w obrębie ulic Rojnej i Traktorowej. W delegaturze Widzew inwestycje są bardziej rozproszone. Tradycyjnie najwięcej projektów powstaje na wschodnich obrzeżach miasta. Z kolei najmniej inwestycji realizowanych jest w delegaturze Śródmieście. W tej lokalizacji dominują inwestycje w podwyższonym standardzie – tłumaczy Robert Korczyński, członek zarządu Emmerson Evaluation. 

Polecamy: Tanie mieszkania na sprzedaż w Łodzi. Sprawdź TOP 10 najtańszych mieszkań w Łodzi na podstawie serwisu Otodom [galeria / kwiecień 2021]

Mieszkania Łódź. Najwyższe podwyżki na rynku wtórnym w Polsce odnotowano w Łodzi

Choć ceny używanych mieszkań w Łodzi w porównaniu do innych aglomeracji są niskie, to jednak nie można tego powiedzieć o ich dynamice wzrostu. Podwyżki na łódzkim rynku wtórnym były w 2020 r. najwyższe wśród wszystkich analizowanych w raporcie miast. 

Mediana za mkw. zanotowała tu skok o 10% w skali roku. Podwyżki na podobnym poziomie (9% r/r) eksperci Emmerson Evaluation zanotowali jedynie we Wrocławiu i Aglomeracji Śląskiej (bez Katowic).

W czterech łódzkich dzielnicach mediana cen mkw. używanego lokalu przekroczyła 5 tys. zł, jedynie w Śródmieściu była ona niższa i wyniosła  4,9 tys. zł (wzrost o 9% r/r). Największe podwyżki odnotowano na Widzewie (12% r/r), gdzie za mkw. trzeba było zapłacić 5,2 tys. zł oraz na Bałutach (o 11% r/r, do 5 tys. zł/mkw.). O 10% w skali roku wzrosły ceny mieszkań z drugiej ręki w delegaturach Górna i Polesie. W tej ostatniej ceny używanych lokali były najwyższe w mieście (5,3 tys. zł/mkw.).

Cały raport „Evaluer Index 2021” jest TUTAJ [kliknij].

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy