Reklama

Reklama

Mieszkania Łódź. Nowe mieszkania zamiast starego Tesco na Widzewie. Wyjątkowa inwestycja mieszkaniowa w Łodzi

Opublikowano: czw, 24 cze 2021 18:42
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Mieszkania Łódź. Zielone, ekologiczne osiedle z ogródkami sąsiedzkimi powstanie na łódzkim Widzewie w miejscu, gdzie obecnie znajduje się betonowy parking i stare centrum handlowe Tesco. Zenit będzie pierwszym osiedlem zaprojektowanym zgodnie ze strategią zrównoważonego rozwoju Miasta Łodzi. 

Mieszkania Łódź. Nowe mieszkania zamiast starego Tesco na Widzewie w Łodzi

Obszar, który dotychczas był przede wszystkim betonowym parkingiem, zostanie przekształcony w otwarty, miastotwórczy fragment miasta, który całkowicie odmieni tę część dzielnicy.

!reklama!

- Będzie to przyjazna i wielofunkcyjna przestrzeń – wygodne osiedle mieszkaniowe z obiektami usługowymi i terenem zielonym, dostępnym także dla okolicznych mieszkańców. Projektując Zenit, położyliśmy duży nacisk na stworzenie tu przestrzeni społecznej. Mieszkańcom i gościom naszej inwestycji zapewnimy dostęp do udogodnień, które nie tylko podnoszą komfort życia, ale także sprzyjają propagowaniu zachowań proekologicznych – mówi Małgorzata Turek, Członek Zarządu Echo Investment odpowiedzialna za przygotowanie inwestycji.

Zenit będzie pierwszym osiedlem zaprojektowanym i wybudowanym zgodnie ze strategią zrównoważonego rozwoju Łodzi. 

Jeśli mamy skutecznie przeciwdziałać zmianom klimatu, musimy osiągnąć pełną synergię działania pomiędzy miastem, biznesem a mieszkańcami. Inwestycja Zenit jest przejawem takiego działania i społecznej odpowiedzialności Echo Investment. Wpisuje się ona w nasze cele strategiczne dotyczące ekologicznego budownictwa, zieleni czy odnawialnych źródeł energii. Jestem przekonana, że to dobry przykład dla innychmówi Hanna Zdanowska, Prezydent Miasta Łodzi.

Polecamy: Sukcesja Łódź. W sierpniu czwarty przetarg na zakup Sukcescji. Cena znowu mocno w dół [zdjęcia]

Mieszkania Łódź. Zenit to nowe miejsce na mapie Łodzi 

W trosce o środowisko deweloper skupił się także na innych ekologicznych rozwiązaniach zastosowanych w przestrzeniach wspólnych. Tereny zielone będą nawadniane wodą deszczową, magazynowaną w zbiornikach retencyjnych. Na osiedlu znajdzie się również szklarnia, w której mieszkańcy będą mogli uprawiać zioła, kwiaty czy warzywa.

Jako deweloper, aktywnie uczestniczymy w tworzeniu miast przyszłości. Dlatego budujemy miejsca przyjazne do życia, gdzie technologia wspiera ekologię. Taki będzie właśnie Zenit - zielone i otwarte osiedle, zaprojektowane zgodnie z ekopaktem Miasta Łódź. Żeby Łódź była jeszcze bardziej zielona na terenie całego miasta posadzimy ponad tysiąc drzew, a dzięki partnerstwu z Veolią, nasze budynki będą wykorzystywać zieloną energię z fotowoltaiki do zasilania części wspólnych m.in. wind, oświetlenia czy urządzeń wentylacji – mówi Dawid Wrona, dyrektor sprzedaży mieszkań w Echo Investment.

Polecamy: Mieszkania Łódź. Ceny mieszkań w Łodzi rosną najszybciej w Polsce! Ile kosztują mieszkania w Łodzi?

Mieszkania Łódź. Nowe mieszkania na Widzewie. Zastąpią stare Tesco

Zenit będzie zlokalizowany w sercu Widzewa, największej dzielnicy Łodzi. Co ważne, w okolicy jest wiele  parków, placów zabaw i obiektów sportowo-rekreacyjnych. W pobliżu znajdują się także szkoły, przedszkola czy placówki medyczne. 

Do sprzedaży trafił pierwszy etap projektu, w którym powstanie 168 komfortowych mieszkań o metrażach od 27 do 82 mkw. i zróżnicowanych układach – każde z przynależącym do niego balkonem, loggią lub tarasem. W cenie lokalu nabywca otrzyma pakiet startowy Echo Smart, czyli bezprzewodowy system zarządzania inteligentnym mieszkaniem. Dzięki niemu głosowo lub zdalnie przy pomocy smartfona, można m.in. sterować oświetleniem, regulować temperaturę, wyłączać urządzenia elektryczne czy odblokowywać zamek drzwi wejściowych.

Poza inteligentnymi rozwiązaniami w mieszkaniach deweloper przewidział także pakiet udogodnień Echo Life Services, do którego zaliczają się innowacyjne rozwiązania w częściach wspólnych budynków oraz ich otoczeniu. Miejsca, które do tej pory były otwierane domofonem (np. furtki czy drzwi), deweloper wyposaży w system automatycznego zwalniania zamków. Aby je odblokować lub przywołać windę, wystarczy podejść w pobliże czujnika ze smartfonem z wgraną aplikacją.

Żeby ułatwić mieszkańcom odbieranie i nadawanie paczek, na terenie Zenitu znajdzie się także Paczkomat InPostu. Zakończenie budowy I etapu przewidywane jest na II kwartał 2023 r.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.