Reklama

Reklama

Mistrzowie parkowania w Łodzi. Czasami można złapać się za głowę! [zdjęcia]

Opublikowano: sob, 30 paź 2021 07:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź „Mistrzowie parkowania” to potoczne określenie kierowców parkujących nie tylko nieprzepisowo, lecz także w sposób urągający zdrowemu rozsądkowi. Strażnicy miejscy, podejmujący setki interwencji dziennie, spotykają ich każdego dnia. Tylko w 2021 roku strażnicy miejscy nałożyli ponad 7 tysięcy mandatów na niepotrafiących przepisowo zaparkować kierowców.

Mistrzowie parkowania w Łodzi. Ponad 10 tysięcy zgłoszeń od mieszkańców

Kierowców, którzy parkują w sposób urągający zdrowemu rozsądkowi w Łodzi nie brakuje. Na Facebooku powstała nawet specjalna grupa, w której użytkownicy publikują zdjęcia samochodów zaparkowanych w taki sposób, że można złapać się za głowę.

- Czy pozostawiając swój pojazd, nawet „na chwilę” albo „tak, jak stoją inni”, nie ściągamy zagrożenia na użytkowników drogi: pieszych, rowerzystów, kierowców? Czy nasza wygoda lub pośpiech są tu usprawiedliwieniem? Czy warte są rozjeżdżonych trawników? Czy pozostawiając wąskie przejście uwzględniamy potrzeby osoby na wózku, poruszającej się o kulach czy rodziców z dziećmi? - pytają przedstawiciele Straży Miejskiej z Warszawy, gdzie problem niewłaściwego parkowania także jest powszechny.

"Mistrzów parkowania" można spotkać niemal wszędzie, nie tylko na parkingach. Kierowcy nagminnie łamią przepisy i parkują na przejściach dla pieszych, przystankach komunikacji publicznej, wjazdach do posesji czy po prostu tam, gdzie parkować nie wolno.

"Do poprawy sytuacji w zakresie parkowania nie wystarczą mandaty i blokady – konieczna jest zmiana społecznego postrzegania tego rodzaju wykroczeń w ruchu drogowym" - czytamy na stronie internetowej Straży Miejskiej w Warszawie.

Zapewne podobne spostrzeżenia mają łódzcy strażnicy, którzy udostępnili nam kilka zdjęć z akcji karania „mistrzów parkowania”. Możecie je zobaczyć w galerii powyżej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • miesiąc temu | ocena +0 / -0

    lodz

    Nie wiem po co ten artykuł? W całej Łodzi nie ma gdzie parkować. Raczej bym widział artykuł "Dlaczego Miasto Łódź nie buduje nowych wielopoziomowych parkinków?".