Reklama

Reklama

Młody, lecz bezrobotny? Są dla Ciebie pieniądze

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Nawet 29 tysięcy złotych na rozpoczęcie działalności gospodarczej, bony na zasiedlenie oraz płatne staże czekają w Powiatowym Urzędzie Pracy dla młodych bezrobotnych, którzy nie ukończyli 30 lat. Wsparcie jest przyznawane w ramach realizowanego przez Urząd Pracy unijnego projektu PO WER, który kończy się 31 grudnia, zatem warto się pospieszyć.

Reklama

  • Zachęcam do skorzystania z oferty, bo poprzednie edycje tego projektu pokazują, że szczególnie wsparcie w postaci pieniędzy na założenie firmy  jest bardzo skuteczną formą aktywizacji młodych ludzi – mówi Agnieszka Duszkiewicz-Nowacka, wicedyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Łodzi. – Ponad 80 procent osób, które otrzymały takie dotacje w 2016 i w 2017 roku nie wróciły do naszych rejestrów co oznacza, że nadal prowadzą swoje firmy albo mają pracę.
Projekt PO WER jest  realizowany przez PUP od 1 lipca 2018 roku i zakończy się 31 grudnia tego roku. Wartość projektu to prawie 17,7 mln zł, środki w całości pochodzą z Unii Europejskiej a wsparciem ma być objęte łącznie 887 osób.

  • Dotychczas w projekcie uczestniczyło bądź nadal uczestniczy ponad 600 osób, ale nadal mamy środki do rozdysponowania, więc zapraszam chętnych z pomysłami – dodała dyrektor Duszkiewicz-Nowacka.
Bony na zasiedlenie są dla osób, które znalazły pracę poza miejscem zamieszkania, ale w odległości co najmniej 80 kilometrów lub podróż do pracy i z powrotem zajmuje łącznie minimum 3 godzimy. W projekcie wartość pomocy w ramach bonu to 9,2 tys. zł, a pieniądze można przeznaczyć na zagospodarowanie się. Staże w projekcie są płatne, stażysta otrzymuje miesięcznie 1017,40 zł netto, a po zakończeniu stażu pracodawca ma obowiązek zatrudnić taką osobę przez co najmniej 3 miesiące.

Na 31 maja w rejestrach PUP było 2622 osoby do 30 roku życia.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy