Reklama

Reklama

Młody łodzianin potrzebuje Twojej pomocy – rusza akcja Dawcy Szpiku dla Adriana

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Młody łodzianin potrzebuje Twojej pomocy – rusza akcja Dawcy Szpiku dla Adriana  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Adrian Westerowski – 8-letni, uczeń Szkoły Podstawowej nr 166 ppszukuje dawcy szpiku. Tylko przeszczep da mu szanse na zdrowie i życie. Już 21 lutego rusza akcja Dawcy Szpiku dla Adriana. W nagłośnienie wydarzenia włączyła się prezydent Łodzi Hanna Zdanowska. 

Reklama

Chłopiec, obecnie przebywający na leczeniu we Wrocławiu, potrzebuje dawcy szpiku. Jak mówi ojciec Adriana, choroba pojawiła się nagle i była całkowitym zaskoczeniem. Mimo to ani rodzice, ani chłopiec nie poddali się. Po ukończeniu leczenia w Łodzi, mały łodzianin walczy dalej. Tym razem we Wrocławiu.

- O chorobie dowiedzieliśmy się w czerwcu 2019 r. U syna zdiagnozowano Chłoniaka Burkitta. Pół roku leczyliśmy się w Łodzi, ale już w dwa tygodnie po zakończeniu terapii nastąpił nawrót choroby. Syn jest teraz w szpitalu we Wrocławiu. To drugi etap wali z rakiem. Tym razem nie obędzie się bez przeszczepu szpiku. Adrian znosi to dzielnie, ale apelujemy do łodzian o rejestrowanie się jako dawcy szpiku, by pomogli uratować nasze dziecko - powiedział Maciej Westerowski, ojciec Adriana

W pomoc, podobnie jak w poprzednich tego typu akcjach, włączyło się miasto. Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska podczas konferencji prasowej apelowała do łodzian o wzięcie udziału w akcji.

- Prosimy o wielki dar serca, jaki może ofiarować każdy z nas. Wystarczy zarejestrować się w Ośrodku Dawców Szpiku i w ten sposób dać szansę 8-letniemu Adrianowi, by chłopiec mógł żyć, by jak inne dzieci mógł bawić się, uczyć i cieszyć życiem. W akcję na rzecz Adriana zaangażowały się już koleżanki, koledzy, ich rodzice i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 166, do której chodzi walczący z rakiem chłopiec. Zwracam się do łodzian, do wszystkich, którzy mają wielkie serca o zgłaszanie się do Ośrodka Dawców Szpiku. Akcja na rzecz Adriana rusza już 21 lutego i mam nadzieję, że tak jak przy poprzednich akcjach, które organizowaliśmy, tysiące łodzian zgłoszą się do ośrodka, a wśród nich znajdzie się osoba, która będzie miała kod genetyczny zgodny z Adrianem - powiedziała prezydent Łodzi

Miasto przygotuje specjalne plakaty i ogłoszenia, które znajdą się w pojazdach komunikacji miejskiej. W pomoc zaangażują się także miejskie centra medyczne, a w budynkach gminy będą wisieć tablice informacyjne dotyczące akcji.

!reklama!

Adriana może uratować jego genetyczny bliźniak, od którego będzie możliwe pobranie szpiku. Dawcą może być każda zdrowa osoba przed 50. rokiem życia. O tym jak dokładnie pomagać informuje kierownik Pracowni Immunologii Transplantacyjnej w Łodzi.

- Rejestracja jest bardzo prosta i wraz z pobraniem wymazu trwa kilka minut. Na tej podstawie wykonujemy badania antygenów zgodności tkankowej, a wyniki umieszczamy w ogólnoświatowej bazie. Oczywiście każdy, kto chciałby zostać dawcą szpiku może zgłosić się w dowolny dzień roboczy do Łódzkiego Ośrodka Dawców Szpiku przy ul. Pomorskiej 251, budynek C5 – powiedział Bogusław Tymoniuk

Harmonogram Dni Dawcy Szpiku dla Adriana:

  • 21 lutego w Manufakturze, od godziny 16, aż do ostatniej osoby chcącej się zarejestrować
  • 22 i 23 lutego na Kiermaszu Rękodzieła w Ogrodach Geyera,
  • 22 lutego w XXVI Liceum Ogólnokształcącym,
  • 29 lutego w Termy Uniejów, od godz. 10, aż do ostatniej osoby chcącej się zarejestrować,
  • 6 marca – Dworzec Fabryczny - Stacja Kobiet,
  • 10 marca w Veolia Energia Łódź,
  • 11 marca podczas drzwi otwartych Uniwersytetu Medycznego w Łodzi,
  • 4 i 5 kwietnia w Porcie Łódź,
  • oraz 25 kwietnia w czasie Biegu Życia Czerwonej Nitki (punkt w pasażu Schillera).
Lista instytucji, które chcą włączyć się w Dni Dawcy Szpiku dla Adriana jest otwarta i z pewnością jeszcze się powiększy. Łódzki Ośrodek Dawców Szpiku na bieżąco będzie informował o wydarzeniach związanych z tą akcją na swoim profilu na Facebooku.

Źródło: UMŁ

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy