Reklama

Reklama

Młody naukowiec z Politechniki Łódzkiej doceniony za oryginalne prace naukowe

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Młody naukowiec z Politechniki Łódzkiej doceniony za oryginalne prace naukowe  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Przedstawiciel młodego pokolenia naukowców, dr inż. Maciej Jaskulski z Wydziału Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska został doceniony przez swoich starszych kolegów z branży za nowatorskie i oryginalne badanie zawarte w swojej rozprawie doktorskiej. 

Reklama

Doktor Jaskulski został wyróżniony za swoją pracę doktorską Modelowanie CFD aglomeracji cząstek w przeciwprądowym suszeniu rozpryskowym. Promotorem pracy był profesor Ireneusz Zbiciński z WIPiOŚ Politechniki Łódzkiej. Ceremonia wręczenia nagród ufundowanych przez włoską firmę “Criofarma” odbyła się lipcu w Turynie podczas corocznej konferencji “European Drying Conference – EuroDrying 2019”.

- Temat pracy doktorskiej wydaje się być nieco niszowy, ale tak naprawdę jest on bardzo bliski naszej codzienności. Opracowana technologia służy do pozyskiwania np. mleka w proszku wykorzystywanego w niemal każdej dziedzinie przemysłu spożywczego. Metody symulacji komputerowych są szczególnie interesujące dla naszych partnerów przemysłowych, takich jak firmy Henkel czy P&G, wykorzystujących suszarki rozpryskowe w produkcji np. detergentów. (…) Moje badania skupiają się na modelowaniu matematycznym procesu suszenia w układach rozproszonych i wpływu parametrów procesu na jakość otrzymywanego produktu - powiedział laureat wyróżnienia dr Maciej Jaskulski

Warto przypomnieć, że Wydział Inżynierii Procesowe i Ochrony Środowiska PŁ jest jednym z najważniejszych ośrodków badawczych, gdzie usprawnia się dotychczasowe oraz poszukuje nowych metod dla procesów suszenia.

Łódzcy naukowcy coraz częściej goszczą na pierwszych stronach branżowych gazet, a nawet przebijają się do mediów mainstreamowych, gdzie prezentują swoje dokonania. W ostatnich dniach Polskę obiegła wiadomość o wynalezionej w Łodzi tekstylnej ładowarce. Również niedawno informowaliśmy i nagrodzie dla łódzkich okulistów, uhonorowanych prestiżowym wyróżnieniem branżowym.

Źródło: Poltechnika Łódzka

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy