Reklama

Reklama

Modernizacja linii tramwajowej na Teofilowie najwcześniej po 2020 roku

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Modernizacja linii tramwajowej na Teofilowie najwcześniej po 2020 roku - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Władze Łodzi przygotowują projekty dla przyszłej unijnej perspektywy budżetowej. Wśród nich znalazła się modernizacja torowiska na ulicy Aleksandrowskiej. Alternatywnym źródłem finansowania tej inwestycji może być też budżet miasta. Wszystko rozstrzygnie się po 2020 roku.

Reklama

Położony w północno - zachodniej części miasta Teofilów to osiedle z obecnie relatywnie najgorszym standardem podróży komunikacją tramwajową. Nie bez przyczyny to w tej części miasta tramwaje niskopodłogowe pojawiły się najpóźniej i to w stosunkowo małej ilości. Przeprowadzona w zeszłym roku kompleksowa modernizacja torowiska dotyczyła jedynie odcinka od krańcówki Kochanówka do przystanku Szczecińska i nie rozwiązała poważnych problemów technicznych, które wciąż występują na tej trasie. W szczególnej sytuacji znajduje się odcinek Aleksandrowskiej między Bielicową a Szczecińską, na którym już w niedługim czasie konieczna będzie wymiana zarówno torowiska, jak i sieci trakcyjnej oraz układu zasilania. Nie trzeba nikogo przekonywać, że tak duże osiedle oraz znajdujący się tu kompleks przemysłowy, wymagają nowoczesnego i sprawnego systemu komunikacji miejskiej, w tym także tej tramwajowej.


Podstawowym problemem są, jak zwykle, pieniądze. Modernizacja torów na Teofilowie będzie możliwa dopiero po 2020 roku, bowiem władze miasta chcą sfinansować projekt z ewentualnej dotacji pozyskanej z przyszłej unijnej perspektywy budżetowej 2021-2027. W tym celu stworzono już projekt i złożono odpowiedni wniosek. Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego jest obecnie na etapie tworzenia portfelu inwestycyjnego do przyszłego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2021-2027. Nie wiadomo jednak, które projekty z RPO otrzymają dofinansowanie i w jakiej wysokości. Władze miasta zapewniają, że zgłosiły wszystkie zidentyfikowane wcześniej potrzeby, w tym także modernizację wysłużonej linii tramwajowej na Teofilowie. W przypadku braku pozyskania dofinansowania z Unii Europejskiej, łódzki magistrat zamierza znaleźć odpowiednią kwotę w budżecie miasta.


Przeprowadzone w minionych latach modernizacje linii na Radogoszczu, Zarzewiu, Widzewie i Retkini znacząco poprawiły komfort podróżowania mieszkańców. Także Chojny i Chocianowice pośrednio skorzystały na powyższych remontach. Obecnie realizowane są inwestycje, które poprawią stan infrastruktury tramwajowej na Dąbrowie, a w ciągu roku rozpocznie się remont linii na Dołach. Jak do tej pory Teofilów wciąż pozostaje osiedlem, które wielkie remonty linii tramwajowych omijają z daleka. I tak niestety pozostanie przynajmniej do końca 2020 roku.


Dziś ruszyły zapowiadane wcześniej prace na Al. Włókniarzy między Struga a Legionów.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy