"Zwiedzający patrzą na zniszczoną kładkę i omijają ją szerokim łukiem"
- Park to ważny punkt na mapie Łodzi. A zwiedzający patrzą na zniszczoną kładkę i omijają ją szerokim łukiem
- mówili członkowie Społecznego Komitetu Ochrony Julianowa, którzy zabiegali o renowację przeprawy.
Park Ocalałych ma powierzchnię 8,5 hektara i upamiętnia osoby, które przeszły przez istniejące w Łodzi podczas II wojny światowej getto. Zieleniec został utworzony na ich cześć z inicjatywy Haliny Elczewskiej, która przeżyła getto. Od 2004 roku, kiedy powstał (podczas obchodów 60. rocznicy likwidacji Litzmannstadt Ghetto), jest odwiedzany przez ludzi z całego świata, również potomków tych, którzy tu zginęli. Każdy z Ocalałych posadził tu swoje drzewo.
Prace nad odbudową właśnie się zakończyły
O konieczności odbudowy mostku na poważnie zaczęto mówić w 2024 roku. Na jednej z sesji Rada Miejska postanowiła o zmianach w budżecie miasta i wygospodarowaniu pieniędzy na odbudowę obiektu.
- Będzie to 150 tys. zł. W tym roku (2024) ma powstać projekt modernizacji. Mostek powinien być gotowy najpóźniej do końca przyszłego
- mówił wtedy radny Kosma Nykiel.
Na początku kwietnia br. o naprawę mostku upomniał się też radny Tomasz Anielak.
Prace nad odbudową przeprawy właśnie się zakończyły. Zniszczona, drewniana konstrukcja została wymieniona na płytę żelbetową.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.