Reklama

Reklama

MPK Łódź będzie EKO! W Łodzi powstaje specjalna baza dla autobusów elektrycznych

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

MPK Łódź będzie EKO! W Łodzi powstaje specjalna baza dla autobusów elektrycznych  - Zdjęcie główne

Łódź. Autobusy łódzkiego MPK (fot. UMŁ)

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Dwa podmioty chcą dostarczyć ładowarki do 17 autobusów elektrycznych, które wkrótce zakupi MPK – Łódź. To konsorcjum firm EKOENERGETYKA – POLSKA i WESTA BUILDING oraz konsorcjum firm MEDCOM i TECHNITEL POLSKA.

Reklama

Pierwsza z nich złożyła ofertę na kwotę ok.  7, 1 mln zł brutto,  a druga na kwotę ok. 7,4  mln zł brutto.

!reklama!

Ekspresowe ładowanie w całej Łodzi

Przetarg obejmuje dostawę i montaż stacji szybkiego ładowania na 6 pętlach autobusowych, dostawę i montaż stacji wolnego ładowania na terenie zajezdni autobusowej przy ul. Limanowskiego 147/149, dostosowanie 6 pętli autobusowych do montażu stacji szybkiego ładowania autobusów wraz z niezbędną infrastrukturą i jej podłączeniem do sieci energetycznej (w formule: „Zaprojektuj i wybuduj”) oraz objęcie kompletnym systemem telemetrycznym wszystkich stacji ładowania. Kwota przeznaczona przez MPK – Łódź na to zadanie, to ok 6,67 mln zł. 

To kolejny przetarg związany z zakupem 17 elektryków, które będą stacjonować w Zajezdni Limanowskiego.  To właśnie  tam powstanie kontenerowa stacja transformatorowa wraz z elektroenergetyczną siecią kablową. Jej budową jest zainteresowanych 9 firm. 

W Zajezdni Limanowskiego powstanie też wiata, po którą będą stacjonować autobusy elektryczne. Jej powierzchnia to ok. 6390 m kw. Do przetargu na budowę wiatę stanęło 10 firm.  Tylko cztery oferty przekroczyły kwotę zaplanowaną przez MPK – Łódź na to zadanie, czyli ok. 6 mln zł brutto. Otwarcie ofert nastąpiło 24 czerwca.

Które linie obsłużą łódzkie "elektryki"?

Natomiast otwarcie ofert w przetargu na zakup 17 autobusów elektrycznych nastąpi 7 lipca. Zgodnie ze specyfikacją przetargową mają one pomieścić minimum 75 pasażerów w tym minimum 25 na miejscach siedzących. Oczywiście powinny być niskopodłogowe i wyposażone w klimatyzację. Docelowo „elektryki” mają kursować na liniach: 80, 83 i 86.

Szacunkowa wartość inwestycji to ok. 64,5 mln zł. Oprócz zakupu 17 autobusów elektrycznych i ładowarek uwzględniono również wyposażenie dwóch stanowisk naprawczych w Zajezdni Limanowskiego. Dofinansowanie unijne do tego zadania wyniesie ok. 44,5 mln zł.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy