Reklama

Reklama

MPK Łódź: bilety czasowe bez zmian, OPS po nowemu

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

MPK Łódź: bilety czasowe bez zmian, OPS po nowemu  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Zarząd Dróg i Transportu przygotował projekt uchwały, która zakłada utrzymanie dotychczasowych rozwiązań z zakresu ważności biletów czasowych. Dodatkowo szykują się zmiany w testowanym systemie poboru opłat za przejazd OPS. 

Reklama

Przedłużające się remonty oraz kumulacja kilku inwestycji drogowych w jednym okresie czasu nie sprzyjają podróżowaniu po Łodzi samochodem. Władze miasta robią co mogą, aby zachęcić łodzian do korzystania z komunikacji miejskiej. W październiku 2018 roku zdecydowano się wydłużyć czas ważności biletów dostępnych w ofercie MPK Łódź. Bilet 20-minutowy uprawniał do podróży przez 40 minut. Z kolei bilet 40-minutowy pozwalał jechać komunikacją miejską przez godzinę. Te rozwiązania miały obowiązywać do końca 2019 roku. Wszystko wskazuje jednak na to, że ten okres będzie dłuższy.

Zarząd Dróg i Transportu złożył projekt uchwały, który zakłada wydłużenie obowiązujących w tej chwili zmian z zakresu czasu ważności biletów do 31 grudnia 2020 roku. Oznacza to, że łodzianie jeszcze przez rok będą mogli korzystać z preferencyjnych rozwiązań, jeśli chodzi o bilety czasowe. Z pewnością ucieszy to użytkowników komunikacji miejskiej w Łodzi.

Druga zmiana będzie dotyczyć systemu OPS, czyli rozwiązania testowanego przez Mennicę Państwową. Open Payment System zakłada płacenie kartą płatniczą za przejechane przystanki, bez konieczności kupowania biletu. Przy wejściu do pojazdu przykłada się kartę płatniczą do terminalu, aby rozpocząć naliczanie opłaty. Jeśli chcemy skończyć podróż, przy wysiadaniu należy znów “odbić się” kartą płatniczą. System pobiera opłatę tylko za przejechane przystanki.

Do tej pory to rozwiązanie było testowane w tramwajach linii 10 kursujących na trasie W-Z. Opłata za pierwszy przejechany przystanek wynosi 1 zł, a za każdy kolejny aż do siódmego – 20 gr. Teraz ma się to zmienić. Stawka za pierwszy przystanek ma stanieć do 60 gr, a za drugi - zdrożeć do 60 gr. Sumarycznie opłata za dwa przystanki będzie wynosić tyle samo. Również za kolejne przystanki opłata ma pozostać taka sama.

Projekt uchwały został pozytywnie zaopiniowany przez radnych z komisji transportu i ruchu drogowego.

Źródło: Wyborcza Łódź

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy