Reklama

Reklama

MPK Łódź. Jest praca w MPK Łódź. Poszukiwani kierowcy autobusów. Sprawdź, ile można zarobić

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

MPK Łódź. Jest praca w MPK Łódź. Poszukiwani kierowcy autobusów. Sprawdź, ile można zarobić - Zdjęcie główne

MPK Łódź. Jest praca w MPK Łódź. Poszukiwani kierowcy autobusów. Sprawdź, ile można zarobić (fot. UMŁ)

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź MPK Łódź ogłosiło, że już we wrześniu wystartuje nowy kurs na kierowców autobusów. Miejska spółka kusi kandydatów bezpłatnymi kursami na uprawnienia do kierowania pojazdami kat. D. Czy to wystarczy, by wypełnić braki kadrowe? Jakie pensje oferuje przewoźnik? Szczegóły w artykule poniżej.

Reklama

MPK Łódź oferuje darmowy kurs na kierowców autobusów

Jednym z powodów, dla których warto rozważyć aplikację na kierowcę autobusu MPK Łódź, jest bezpłatny kurs, który uprawnia do kierowania pojazdami kategorii D. To sprawdzony pomysł, który został wprowadzony w życie w 2019 roku. 

!reklama!

W ostatnim czasie jednak, kwestia szkoleń dla potencjalnych kierowców została udoskonalona.

- We wcześniejszych latach korzystaliśmy z usług zewnętrznych szkół nauki jazdy. W tym roku otworzyliśmy Ośrodek Szkolenia Kierowców MPK Łódź, w którym instruktorami są nasi kierowcy autobusów. Kursy oczywiście nadal są darmowe. OSK MPK Łódź dysponuje też autobusami miejskimi (mercedesami z automatyczną skrzynią biegów), na których uczą się kursanci. To o tyle istotne, że inne szkoły nauki jazdy  dysponują tylko autobusami turystycznymi, które mają manualną skrzynię biegów. Nauka na autobusie miejskim znacznie skraca proces wdrażania kierowcy do pracy w MPK Łódź - tłumaczy Agnieszka Magnuszewska z MPK Łódź.

Długość szkolenia jest uzależniona od tego czy kursant posiada już uprawnienia kat. B czy kat. C. W zależności od posiadanej kategorii musi wyjeździć daną liczbę godzin. Z kat. B musi wyjeździć minimum 60 godzin, z kat. C – 40 godzin. Dlatego kurs trwa od półtora miesiąca do dwóch miesięcy. Doliczyć do tego trzeba jeszcze okres zdawania egzaminów wewnętrznych i egzaminu państwowego w WORD. 

- Pierwsza część kursu to dwa dni szkolenia z obsługi pasażera i zapoznanie się ze specyfiką pracy oraz trzy dni zajęć teoretycznych. Druga część kursu to jazdy autobusem (od 40 do 60 godzin – w zależności od posiadanej kategorii) - mówi Magnuszewska.

Warto wspomnieć, że chociaż kurs jest darmowy, to trzeba za niego „zapłacić” w późniejszym terminie. „Ceną” za nowe uprawnienia jest zobowiązanie się do pracy w MPK Łódź przez 3 lata.

Polecamy: Załoga MPK w Łodzi zainteresowana szczepieniami w pracy

MPK Łódź. Ile można zarobić będąc kierowcą autobusu?

Początkujący kierowcy MPK Łódź mogą liczyć na zarobki rzędu ok. 3400 złotych na rękę miesięcznie. Po przepracowanym roku kwota ta nieco wzrasta i wynosi 3560 złotych. 

Te stawki, chociaż nie są najniższe, nie przyciągają wielu nowych kandydatów na kierowców. 

- W ostatnim kursie wzięło udział siedem osób. Wszystkie zdały egzamin i wszystkie zostaną zatrudnione. Na razie pracę rozpoczęły 4 osoby. Obecnie na kursie mamy 14 osób, które po zdanych egzaminach zostaną zatrudnione - zdradza rzecznik MPK Łódź. 

Obecnie MPK Łódź zatrudnia 1043 osób, które codziennie zasiadają za kierownicami autobusów. Choć wydaje się to dość dużo, to biorąc pod uwagę plany przewozowe na rok 2022 i liczbę pracowników, którzy zdobędą uprawnienia do emerytury, spółka może zatrudnić nawet 160 nowych kierowców.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy