Reklama

Reklama

MPK Łódź. O krok od tragedii w Łodzi. Seniorka próbowała przejść przez al. Mickiewicza, ale utknęła na torach tramwajowych! [wideo]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

MPK Łódź. O krok od tragedii w Łodzi. Seniorka próbowała przejść przez al. Mickiewicza, ale utknęła na torach tramwajowych! [wideo] - Zdjęcie główne

Łódź. O krok od tragedii w Łodzi. Seniorka próbowała przejść przez al. Mickiewicza, ale utknęła na torach tramwajowych (fot. Google Street View)

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź MPK Łódź. Do bardzo niebezpiecznego zdarzenia doszło na al. Mickiewicza w Łodzi. Do internetu trafił filmik, na którym widać, jak starsza osoba próbuje przejść przez al. Mickiewicza w miejscu, gdzie zabrania tego prawo. Gdyby nie pomoc dwóch mężczyzn, mogłoby dojść do tragedii.

Reklama

MPK Łódź. Starsza osoba utknęła na torach tramwajowych na al. Mickiewicza w Łodzi

Na filmiku widać, że seniorka chciała przejść przez jedną z najbardziej ruchliwych jezdni w Łodzi. Mowa o al. Mickiewicza przy parku im. ks. J. Poniatowskiego. 

Próba okazała się jednak nieskuteczna. Starsza osoba prawdopodobnie przewróciła się na torach tramwajowych rozdzielających obie trzypasmowe jezdnie i nie była w stanie samodzielnie wstać. 

Kobietę uratowało dwóch mężczyzn, którzy zatrzymali samochód na środku drogi, pomogli jej wstać i bezpiecznie przeprowadzili ją na drugą stronę jezdni. Kilka sekund później, po torach, na których utknęła kobieta, przejechał tramwaj.

Polecamy: Łódź. Dramat pana Macieja, najstarszego rikszarza w Łodzi. Pandemia zabrała mu pracę, którą kochał

MPK Łódź. O krok od tragedii na torach na al. Mickiewicza w Łodzi

Materiał wideo opublikował na Facebooku oficjalny profil Łodzi pod tytułem „Ku przestrodze”.

"Kochani, przechodzenie przez ulicę w niedozowolonym miejscu może skończyć się dla Was tragicznie. Przejścia dla pieszych służą Wam i Waszemu bezpieczeństwu, więc korzystajcie z nich i dbajcie o siebie" - czytamy na FB.

MPK Łódź. Czy seniorka złamała prawo? Kiedy pierwszy może przechodzić przez jezdnię?

Zgodnie z art. 13 prawa o ruchu drogowym przechodzenie przez jezdnię poza przejściem dla pieszych jest dozwolone, gdy odległość od przejścia przekracza 100 m. 

Istnieją od tego zapisu jednak pewne wyjątki, które również są zawarte w prawie o ruchu drogowym. 

  • Na obszarze zabudowanym, na drodze dwujezdniowej lub po której kursują tramwaje po torowisku wyodrębnionym z jezdni, pieszy przechodząc przez jezdnię lub torowisko jest obowiązany korzystać tylko z przejścia dla pieszych.
  • Przechodzenie przez torowisko wyodrębnione z jezdni jest dozwolone tylko w miejscu do tego przeznaczonym.
Podobnie jak osoby odpowiedzialne na profil Łodzi na Facebooku, apelujemy więc o to, by, w trosce o bezpieczeństwo swoje oraz innych, na co dzień przestrzegać zasad ruchu drogowego. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy