Reklama

Reklama

MPK Łódź szuka kolejnych podwykonawców do obsługi kilku linii. Właśnie unieważniono przetarg. Dlaczego?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

MPK Łódź szuka kolejnych podwykonawców do obsługi kilku linii. Właśnie unieważniono przetarg. Dlaczego? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Wciąż nie wiadomo jaka firma będzie podwykonawcą MPK Łódź na trasach Z41 i 60 A,B,C i D.  Łódzki przewoźnik unieważnił część przetargu na podwykonawstwo w obsłudze wybranych linii. Powodem jest przekroczenie budżetu, określonego na 23,5 mln zł.

Reklama

Zamówienie dotyczy obsługi linii zastępczej za tramwaj do Pabianic Z41 (część 1) oraz linii 60 z wariantami A, B, C i D z pętli pod centrum handlowym Tulipan na Starym Widzewie do Strykowa, Dobrej i na północno-wschodnie rubieże Łodzi (część 2).

!reklama! 

Do obsługi linii Z41 potrzeba maksymalnie pięciu brygad przegubowych, natomiast linii 60 – maksymalnie 10 brygad solo, przegubowych i mini.

W przetargu wystartowały trzy podmioty

BP Tour proponuje 12,608 mln zł brutto za zadanie 1 i 26,132 mln zł brutto za zadanie 2. Arriva Bus Transport Polska zaoferowała 14,512 mln zł brutto za zadanie 1 i 23,805 mln zł brutto za zadanie 2. Natomiast PKS Grodzisk Maz. zaproponowało 24,730 mln zł brutto.

Arriva była najbliżej ale za droga o niespełna 300 tys. zł

MPK-Łódź poinformowało o wyniku w zakresie części nr 2, dot. linii 60. Postępowanie zostało unieważnione, gdyż oferta z najniższą ceną – złożona przez Arrivę, o wartości 23,805 mln zł brutto – przewyższa budżet określony na 23,529 mln zł brutto. Przetarg w części 1 nie został jeszcze rozstrzygnięty, choć największe szanse z uwagi na cenę ma BP Tour.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy