Reklama

MPK zmienia trasy z powodu kolejnego etapu przebudowy Przybyszewskiego. Jak dojedziemy na Widzew i Dąbrowę?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Tomasz Śliwiński

MPK zmienia trasy z powodu kolejnego etapu przebudowy Przybyszewskiego. Jak dojedziemy na Widzew i Dąbrowę? - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
73
zdjęć

Cztery linie autobusowe MPK Łódź pojadą inaczej, z czego jedna linia zmieni rozkład jazdy. | foto Tomasz Śliwiński

Udostępnij na:
Facebook
Wiadomości Łódź Rozpoczął się kolejny etap przebudowy ulicy Przybyszewskiego. Cztery linie autobusowe MPK Łódź pojadą inaczej, z czego jedna linia zmieni rozkład jazdy.

Ta inwestycja, jest jedną z najbardziej wyczekiwanych, w naszym mieście. Na razie jednak remont trwa, a podróżni muszą się przygotować na nowe zmiany w kursowaniu MPK Łódź.

- Na budowie nowych wiaduktów w ul. Przybyszewskiego trwają intensywne prace na obiekcie północnym, na którym betonowane są już ciągi chodnikowe i fundamenty pod schody. Niwelowane są również nasypy najazdowe z obu stron oraz usypywane są nowe

- informuje Urząd Miasta Łodzi.

Co dokładnie się zmieni?.

Autobusy MPK zmienią swoje trasy

Zmiany dotyczą linii dziennych i nocnych.

- W związku z przebudową ul. Przybyszewskiego, Zarząd Dróg i Transportu informuje, że od dnia 11.04.2023 r. zmianie ulegną trasy linii Z7 i N5A, N5B (linie nocne od nocy 10/11 kwietnia), linia 55 zmieni swój rozkład jazdy

- czytamy w komunikacie MPK Łódź.

Linia Z7 kursująca na trasie plac Niepodległości – cmentarz Zarzew, w kierunku Widzewa pojedzie ulicami Kilińskiego, Milionową, al. Śmigłego-Rydza, Przybyszewskiego, a następnie bez zmian. W kierunku przeciwnym od skrzyżowania Milionowa / Przędzalniana pojedzie ul. Milionową, Kilińskiego, Zarzewską i dalej obecną trasą.

Linie nocne N5A i N5B, w kierunku pętli Radogoszcz Zachód także pojadą ulicami Milionową, Kilińskiego, Zarzewską. W drugą stronę, pojadą podobnie jak dzienna Z7, ulicami Kilińskiego, Milionową, al. Śmigłego-Rydza, Przybyszewskiego i dalej bez zmian.

Zawieszone będą przystanki: 

  • Przybyszewskiego - Łęczycka (1934 i 1935)
  • Przybyszewskiego - Kilińskiego (0914)
 

Uruchomione zostaną natomiast przystanki przy ulicy Milionowej, na wysokości Szkoły Mistrzostwa Sportowego i skrzyżowania z Przędzalnianą.

WRÓĆ DO ARTYKUŁU
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy