reklama
reklama

Muzyka baroku w Filharmonii Łódzkiej

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Muzyka baroku w Filharmonii Łódzkiej - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Muzyka barokowa, choć nie wszyscy o tym wiedzą, rozwijała się nie tylko w Europie.
reklama

Muzyka baroku w Filharmonii Łódzkiej

Jej rozkwitowi w wielu miejscach świata sprzyjały także podróże, jakie odbywali wraz ze swymi dziełami artyści. Z kolei dzięki misjonarzom katolickim okresu kontrreformacji muzyka trafiała w tak odległe miejsca, jak Ameryka Północna czy Chiny. Na przykład w Meksyku Manuel de Sumaya nawiązywał do tradycyjnej w tym miejcu muzyki Indian, co doprowadziło do wykształcenia swoistego meksykańskiego stylu narodowego.

Świadectwem umiędzynarodowienia repertuaru w Polsce może być choćby zawartość Albumu Sapieżyńskiego - wileńskiej tabulatury organowej z XVII wieku. Wspomniane wyżej, ale też i inne utwory zabrzmią już jutro w wykonaniu artystów specjalizujących się w muzyce dawnej. Wśród nich jest m.in. Anna Krysztofiak, znawczyni gry na instrumentach chińskich i japońskich, a przy tym jednocześnie artystka Chóru Filharmonii Łódzkiej, która zaprasza wszystkich na "Muzyczne wędrówki baroku - z Ameryki Łacińskiej do Chin"!

Koncert muzyki dawnej
29 października 2019 / wtorek / 19.00


Źródło: Filharmonia Łódzka

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama