Reklama

Reklama

Na Obywatelskiej w Łodzi ruszają prace drogowe. Zmienią się trasy autobusów MPK i organizacja ruchu

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Na Obywatelskiej w Łodzi ruszają prace drogowe. Zmienią się trasy autobusów MPK  i organizacja ruchu - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź 6 kwietnia rozpoczęła się przebudowa Obywatelskiej. Od poniedziałku 12 kwietnia ruszają prace drogowe. To oznacza zmiany w organizacji ruchu i tras autobusów. Szczegóły w artykule poniżej.

Reklama

Przebudowa ulicy Obywatelskiej pochłonie 9,6 mln zł

Przebudowa ulicy Obywatelskiej to jedna z największych inwestycji w Planie dla Osiedli. Inwestycja obejmuje kilometrowy odcinek pomiędzy ul. Nowe Sady, a Waltera-Janke. Powstanie zupełnie nowa ulica z wyremontowaną infrastrukturą podziemną: wodociągiem, kanałem deszczowym i odwodnieniem. Będą także ronda. Pierwsze rondo powstanie przy ul. Nowe Sady, drugie przy Waltera Janke. Ulica będzie miała po jednym pasie ruchu plus wjazdy w osiedla, czyli osobne lewoskręty. Ponadto 6 nowych przystanków autobusowych. Do tego nowe oświetlenie i mała architektura.

!reklama!

Koszt zadania to 9,6 mln zł. Przebudowa będzie realizowana etapami dla zachowania przejezdności i dojazdów.

Polecamy: Rozpoczyna się remont ul. Obywatelskiej. Zobacz, jak się zmieni [zdjęcia | wizualizacje]

Remont Obywatelskiej w Łodzi - zmiana organizacji ruchu

Od poniedziałku 12 kwietnia zajęta zostanie północna połowa ul. Obywatelskiej pomiędzy ul. Nowe Sady, a ul. Elektronową. Jadąc od centrum będzie można skręcić w ul. Nowe Sady i nią przejechać do Elektronowej wracając do Obywatelskiej lub ominąć teren prac, kierując się bezpośrednio do al. Waltera-Janke.

Odcinek ul. Obywatelskiej pomiędzy ul. Elektronową, a al. Waltera-Janke będzie bez zmian dwukierunkowy. Również bez zmian pojedziemy z Retkini prosto ul. Obywatelską na całej długości. Jednak mogą pojawić się czasowe zatrzymania ruchu wynikające z realizacji przebudowy drogi.

Modernizacja Obywatelskiej w Łodzi - zmiany w trasie autobusów MPK

Zmienioną trasą pojadą autobusy linii 55 i 65A w kierunku Retkini i Lotniska. Z ul. Obywatelskiej skręcą w ul. Nowe Sady i ul. Elektronową dojadą ponownie do ul. Obywatelskiej gdzie wrócą na swoją trasę.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy