Reklama

Reklama

Na Piotrkowskiej w Łodzi obowiązują nowe zasady wjazdu i parkowania pojazdów. W ruch poszły blokady na koła

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Na Piotrkowskiej w Łodzi obowiązują nowe zasady wjazdu i parkowania pojazdów. W ruch poszły blokady na koła - Zdjęcie główne

Na Piotrkowskiej w Łodzi obowiązują nowe zasady wjazdu i parkowania pojazdów. Straż miejska ma pełne ręce roboty. W ruch poszły blokady na koła (fot. Facebook.com / Piotr Kurzawa Menadżer ulicy Piotrkowskiej)

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Od poniedziałku 22 lutego 2021 roku na deptaku ulicy Piotrkowskiej w Łodzi obowiązują nowe przepisy dotyczące wjazdu i parkowania dla dostawców żywności oraz posiłków. Nie wszyscy dostosowali się do zmian, przez co straż miejska w Łodzi ma od początku tygodnia pełne ręce roboty.

Reklama

Łódzcy restauratorzy wykorzystali ukłon ze strony władz Łodzi 

W związku z pandemią koronawirusa i nałożonymi obostrzeniami na restauratorów, władze Łodzi postanowiły zezwolić przedsiębiorcom działającym w przestrzeni ulicy Piotrkowskiej na całodobowe wjazdy na ulicę w celu dostarczania posiłków. 

!reklama!

Okazało się jednak, że wielu restauratorów nie uszanowało tej decyzji. Z tego powodu ulica Piotrkowska w Łodzi w ostatnich miesiącach przypominała bardziej miejski parking, aniżeli reprezentacyjną ulicę miasta.

- Wielu przedsiębiorców nie potrafi zrozumieć, że ta decyzja miała im pomagać w prowadzeniu działalności, a nie w parkowaniu swoich samochodów, którymi przyjeżdżają na co dzień do pracy - mówi Kurzawa. - Byłem nawet świadkiem sytuacji, w której jeden z restauratorów zakładał aluminium na przednią szybę, a więc od razu przyjechał z założeniem, że nie będzie dostarczał posiłków, tylko po prostu tutaj zaparkował. My się nie możemy na to godzić - dodaje.

Łódź. Nowe zasady parkowania na Piotrkowskiej od 22 lutego

Od poniedziałku 22 lutego obowiązują specjalne identyfikatory dla pojazdów gastronomii, które można uzyskać w Centrum Obsługi Mieszkańców. 

Taka przepustka pozwala na wjazd na ulicę Piotrkowską w Łodzi i postój na 20 minut. Po upływie tego czasu samochody muszą opuścić Piotrkowską. Na jeden lokal przysługują trzy identyfikatory.

- Nie będzie więc możliwości, że samochody będą pozostawiane na ulicy Piotkowskiej na noc - wyjaśnia Kurzawa. - Pandemia pandemią, ale porządek musi być. 

Polecamy: Rewolucja na ulicy Rewolucji w Łodzi. Zrujnowane kamienice zyskają drugie życie [wideo | zdjęcia]

Wzmożone patrole straży miejskiej w Łodzi na Piotrkowskiej. Nie obyło się bez mandatów i blokad pojazdów 

Od początku tygodnia strażnicy miejscy przeprowadzają regularne kontrole pojazdów zaparkowanych na ulicy Piotrkowskiej pomiędzy pl. Wolności a al. Mickiewicza / al. Piłsudskiego.

- Nasi funkcjonariusze, po zaobserwowaniu pojazdów, które będą przekraczały czas potrzebny na przygotowanie posiłku, odebranie go i wyjechanie z Piotrkowskiej będą wnioskowali o cofnięcie zezwolenia dla takiego przedsiębiorcy - zapowiadał przed wprowadzeniem nowych przepisów Patryk Polit, komendant straży miejskiej w Łodzi.

Funkcjonariusze nie będą od razu karali dostawców mandatami. W pierwszej kolejności, restauratorom odebrane zostaną przepustki. Sankcje karne, włącznie z mandatem do 500 złotych, to ostateczność.

Inaczej wygląda sytuacja w przypadku zupełnie nielegalnych i nieuprawnionych wjazdów oraz postojów na ulicy Piotrkowskiej. Takie zachowania będą karane z pełną surowością. 

Wzmożone kontrole wjeżdżających i parkujących na deptaku ulicy Piotrkowskiej z ograniczonym ruchem pojazdów będą miały miejsce przynajmniej do końca tygodnia. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy