Reklama

Reklama

Na początku grudnia tramwaje nie pojadą na Kurczaki

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Na początku grudnia tramwaje nie pojadą na Kurczaki   - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Jak informuje Zarząd Dróg i Transportu, między 1 a 7 grudnia tramwaje nie będą jeździły na Kurczaki. Zostanie uruchomiona autobusowa komunikacja zastępcza. Utrudnienia są związane z remontem torowiska na skrzyżowaniu Rzgowska / Dachowa. 

Reklama

Na początku grudnia rozpoczną się prace związane z wymianą torowiska na skrzyżowaniu ulic Rzgowskiej i Dachowej. Urzędnicy chcą w ten sposób wykorzystać sprzyjające warunki stworzone w tym miejscu przez budowę centrum handlowego powstającego na terenie dawnej “Fakory”. W związku z budową obiektu, trwa bowiem przebudowa skrzyżowania Rzgowska / Dachowa. ZDiT chce zmodernizować torowisko korzystając z “zamieszania” wywołanego przez prace na skrzyżowaniu, tak aby utrudnienia dla mieszkańców trwały w tym miejscu jak najkrócej.

W związku z pracami na torowisku, które mają zostać przeprowadzone między 1 a 7 grudnia, na Kurczaki nie będą w tym okresie jeździły tramwaje. Zostanie uruchomiona autobusowa linia zastępcza Z15. Zmienioną trasą przez Kilińskiego pojedzie linia 70. Linia 62 wydłużona zostanie do placu Niepodległości, a linia 74 dojedzie na Kurczaki.

Poniżej publikujemy wszystkie zmiany komunikacyjne, jakie na początku grudnia wprowadza ZDiT.

  • Linia 5 od skrzyżowania Kilińskiego / Przybyszewskiego pojedzie prosto Kilińskiego na pętlę Dw. Łódź Chojny.
  • Linia 6 od placu Reymonta pojedzie Przybyszewskiego i Kilińskiego na pętlę Dw. Łódź Chojny.
  • Linia 11A od placu Niepodległości pojedzie ul. Rzgowską i Dąbrowskiego na pętlę Dw. Łódź Dąbrowa
  • Linia 15 od Ronda Lotników Lwowskich pojedzie Pabianicką do pętli Chocianowice- IKEA
  • Linia 62 jadąc z Bionanoparku od ul. Broniewskiego pojedzie dalej Broniewskiego, zawróci na rondzie Insurekcji Kościuszkowskiej i Broniewskiego do Rzgowskiej, którą dojedzie do placu Niepodległości, gdzie zakończy trasę. W przeciwnym kierunku autobusy pojadą prosto ul. Rzgowską.
  • Linia 70, aby zabrać pasażerów z linii 5 i 6 od ronda Insurekcji Kościuszkowskiej pojedzie ul. Kilińskiego, Śląską i Bankową do Rzgowskiej. Trasa zmieni się tylko w stronę Instytutu CZMP.
  • Linia 74 od placu Niepodległości pojedzie dalej ul. Rzgowską do Chóralnej i zawróci Chóralną, starą Rzgowską i Rzgowską ponownie w stronę placu Niepodległości. Jadać do centrum pojedzie ul. Rzgowską, Broniewskiego, zawróci na rondzie Insurekcji Kościuszkowskiej i dalej Broniewskiego i Rzgowską do placu Niepodległości, gdzie wróci na swoją trasę na Złotno.
  • Linia Z15 KOMORNIKI – Kurczaki, Rzgowska, Paderewskiego, Zaolziańska, Karpacka, Pabianicka, Politechniki – RONDO LOTNIKÓW LWOWSKICH – Politechniki, Cieszyńska, Pabianicka, Paderewskiego, Rzgowska, Kurczaki – KOMORNIKI
Po ulicy Rzgowskiej kursować będą autobusy poniższych linii: 52, 56, 62, 63, 70, 71A, 71B, 74A, 74B, 75A, 75B, H i Z15.

Źródło: UMŁ

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy