Reklama

Reklama

Na Rokicińskiej remonty wchodzą w nową fazę. Zmiany organizacji ruchu

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Na Rokicińskiej remonty wchodzą w nową fazę. Zmiany organizacji ruchu - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Za kilka dni, 24 czerwca, rozpocznie się kolejny etap prac remontowych na ulicy Rokicińskiej.

Reklama

- Obecnie prowadzone są prace przy skrzyżowaniu z Gajcego, gdzie w ciągu kilku najbliższych dni powstanie nowa sygnalizacja świetlna, a następnie rozpoczniemy prace na zachodniej połowie skrzyżowania, aby po oddaniu pierwszego etapu Rokicińskiej odróżnić ruch wraz ze skrzyżowaniem – mówi Andrzej Cieślak, kierownik budowy.

- Za tydzień 24 czerwca przystępujemy do prac przy przejeździe kolejowym przy Wieńcowej, oraz odcinku ul. Rokicińskiej od Kronikarskiej do Wieńcowej. Ten etap prac i budowa przejazdu zaplanowane zostały na wakacje, aby zminimalizować utrudnienia dla podróżujących. Brak przejazdu przez tory spowoduje zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej. Część linii będzie kursować od strony centrum do skrzyżowania Rokicińskiej z Kronikarską, a pozostałe linie obsłużą teren gminy Andrespol. Przesiadka pomiędzy liniami nastąpi na ul. Rokicińskiej, między Kronikarską, a Wieńcową – przedstawił Adam Ciszewski z Zarządu Dróg i Transportu. Na przesiadkę zaplanowaliśmy ok. 10 minut.

Kierowcy jak do tej pory korzystać będą z wytyczonych objazdów. Z Andrespola ul. Wieńcową i Jędrzejowską do Tomaszowskiej, a na terenie Andrzejowa, Szaniawskiego i Taborową. Dla udających się dalej zalecamy wybieranie autostrady A1.

Linia 82A z dworca Łódź Widzew zostanie wydłużona do skrzyżowania Rokicińska – Gajcego. Autobusy zawrócą ulicami: Gajcego, Szaniawskiego, Kronikarską i Rokicińską z powrotem na Gajcego.

Linia 82B kursować będzie na terenie gminy Andrespol. Z pętli Stróża-Ludwików, przez Andrespol i w Łodzi ulicami Rokicińską i Wieńcowa do pętli Feliksin.

Linia 90A kursować będzie z Janowa do skrzyżowania Rokicińska/Kronikarska. Podobnie jak 82A zawróci ulicami: Gajcego, Szaniawskiego, Kronikarską i Rokicińską z powrotem do Gajcego.

Linia 90B pozostaje na swojej trasie na Sąsieczno.

Linia 90C kursować będzie z Brzezin na Feliksin. Nie będzie dojeżdżała na Janów.

Linia 201 kursować będzie po Łodzi, a linia 202 po gminie Andrespol. 201 z ronda Inwalidów do Gajcego pojedzie bez zmian, a następnie Taborową i na terenie Bedonia Kościelną, Ogrodową, Główną z powrotem w kierunku Łodzi, gdzie pojedzie Rataja i Gajcego do swojej trasy w stronę ronda Inwalidów. Linia 202 z Janówki pojedzie przez Andrespol i Rokicińską, oraz Wieńcową do pętli Przylesie.

Linia nocna N5B pojedzie z ul. Gajcego ulicami Taborową, Kościelną i Rokicińską do pętli w Andrespolu. W stronę Łodzi pojedzie przez Andrespol i Bedoń ulicami Rokicińską, Brzezińską, Ogrodową, Główną i Rataja od Gajcego, gdzie wróci na trasę na Radogoszcz.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy