Reklama

Reklama

Na ul. Niciarnianej w Łodzi pojawiły się belki ograniczające wysokość. Inicjatywa grupy „LDZ Zmotoryzowani Łodzianie" wpłynęła na decyzję urzędników

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Na ul. Niciarnianej w Łodzi pojawiły się belki ograniczające wysokość. Inicjatywa grupy „LDZ Zmotoryzowani Łodzianie" wpłynęła na decyzję urzędników - Zdjęcie główne

Zdjęcie belki ograniczającej przy wjeździe na ul. Niciarnianą (fot. dzięki uprzejmości "LDZ Zmotoryzowani Łodzianie") |wiadomości łódzkie|Łódź|TuŁódź

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Przed wjazdem na ul. Niciarnianą w Łodzi zostały zamontowane belki ograniczające wysokość poruszających się ulicą pojazdów. To efekt wielomiesięcznych starań grupy „LDZ Zmotoryzowani Łodzianie”, od lipca ubiegłego roku zabiegającej o pojawienie się tam wspomnianych ograniczeń.

Reklama

Interwencja grupy „LDZ Zmotoryzowani Łodzianie” w sprawie belek ograniczających wysokość pojazdów na Niciarnianej w Łodzi

!reklama!

Od lipca grupa „LDZ Zmotoryzowani Łodzianie” zabiegała w Urzędzie Miasta Łodzi o zamontowanie ograniczników wysokości dla samochodów wjeżdżających na ul. Niciarnianą. Powodem interwencji grupy był wypadek, do którego doszło 7 lipca - pod wiaduktem nie zmieścił się samochód przewożący koparkę z naczepą.  Doprowadziło to do jego uszkodzenia. O zdarzeniu pisaliśmy tutaj. 

Apele zostały również uzupełnione o ustawienie na al. Piłsudskiego i ul. Czechosłowackiej znaków informujących o wysokości wiaduktu.

W reakcji na pismo społeczników, ze strony Oddziału Zarządzania Ruchem na Drogach przyszła odpowiedź, w której argumentowano, że zastosowane oznaczenia są poprawne i nie ma potrzeby montażu dodatkowego oznakowania. Do kwestii montażu belek ograniczających wysokość urzędnicy odnieśli się negatywnie, tłumacząc, że nie jest to możliwe ze względu na kursujące tamtędy pojazdy komunikacji miejskiej.

Polecamy: Uwaga: duże zmiany w komunikacji miejskiej w Łodzi od 1 marca

Po wielu miesiącach Zarząd Dróg i Transportu w Łodzi zobowiązał się do umieszczenia ograniczeń

„LDZ Zmotoryzowani Łodzianie” złożyli w tej sprawie kolejne pisma. Poniższa odpowiedź z Zarządu Dróg i Transportu datowana jest na 30 października 2020 roku.

„(…) uprzejmie informuję, że przytoczone przez pana zdarzenia nie są następstwem wad projektowych wiaduktu, a nieprzestrzegania znaków drogowych przez kierowców. W związku z powyższym nie stanowią przesłanki uzasadniającej ponowną weryfikację projektu.

Jednocześnie informuję, że oznakowanie uprzedzające o obowiązujących na ul. Niciarnianej ograniczeniach jest umieszczone z należytym wyprzedzeniem oraz we właściwych odległościach od ul. Czechosłowackiej, ul. Małachowskiego, al. Piłsudskiego oraz na południowym wlocie od ul. Niciarnianej. Ponadto pragnę dodać, że do końca roku 2020 planuje się umieścić bramownice na ul. Niciarnianej przed wiaduktem w obu kierunkach”. – podpisał dyrektor ZDiT, Grzegorz Misiorny.

W niedzielę, 28 lutego na swojej grupie facebookowej „LDZ Zmotoryzowani Łodzianie” ogłosili, że wywalczone przez nich belki na ul. Niciarnianej zostały zamontowane.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy