Reklama

Reklama

Nabór do łódzkich szkół średnich. Jakie licea wybierano najchętniej? Gdzie najtrudniej było się dostać?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Nabór do łódzkich szkół średnich. Jakie licea wybierano najchętniej? Gdzie najtrudniej było się dostać? - Zdjęcie główne

nabór do łódzkich szkół średnich. Jakie licea wybierano najchętniej? Gdzie najtrudniej było się dostać? (fot. UMŁ)|Wiadomości łódzkie|Łódź|TuŁódź

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Znamy wstępne statystyki dotyczące rekrutacji do szkół średnich – łącznie zakwalifikowało się 4689 uczniów, nie zakwalifikowało 216. Zostały jeszcze wolne miejsca.

Reklama

W tym roku najtrudniej było dostać się uczniom do klasy biologiczno-chemicznej. Najwyższe minimalne progi dla tego profilu wyniosły 163,5 punktów. Na drugim miejscu znalazł się profil humanistyczny z 162,45 punktami, a na trzecim matematyczno-geograficzny z progiem 162,05.

!reklama!

Najchętniej wybieranymi szkołami w naborze na rok 2020/2021 okazało się XXV LO (226 chętnych z preferencji na 150 miejsc), drugie w rankingu popularności XXI LO (210 chętnych z I preferencji na 120 miejsc) i trzecie XXVI LO (269 chętnych z I preferencji na 180 miejsc).

- To bardzo gorący okres w szkołach średnich, związany z naborem na rok szkolny 2020/21. Sytuacja wygląda dobrze, podobnie jak w roku ubiegłym, ale dokładne rozstrzygnięcia poznamy w przyszłym tygodniu, kiedy zostaną potwierdzone wszystkie deklaracje przyjęcia do konkretnych szkół – powiedziała wiceprezydent Łodzi Małgorzata Moskwa-Wodnicka.

Podczas trwającego naboru w łódzkich technikach na 1865 miejsc zakwalifikowało się 1573 uczniów, a do szkól branżowych I stopnia na 280 miejsc - 217 uczniów. Tym razem utworzono 4 oddziały z klasami dwujęzycznymi – to o jedną mniej w stosunku do zeszłego roku. Chętnych, którzy na pierwszym miejscu dokonali tego wyboru było 142, na 118 dostępnych miejsc.

Na ten moment (wciąż bez potwierdzenia woli przybycia) łódzkie placówki dysponują jeszcze 404 miejscami wolnymi, w tym 116 w liceach ogólnokształcących, 270 w technikach i 18 w szkołach branżowych.

Zgodnie z opinią Bereniki Bardzkiej, dyrektor Wydziału Edukacji UMŁ, nie można jeszcze mówić o zakończeniu tegorocznej rekrutacji do szkół średnich. Kluczowym czynnikiem jest potwierdzenie swojego wyboru przez uczniów i dostarczenie oryginalnej dokumentacji do szkoły. Na to uczniowie mają czas do wtorku 18 sierpnia. Dzień później zostaną wywieszone oficjalne listy przyjętych uczniów. Od 20 sierpnia szkoły zaczną przyjmować zgłoszenia na ewentualne wolne miejsca w placówkach.

W trudnej sytuacji znajduje się 216 uczniów, którzy do tej pory nie zostali przyjęci do żadnej placówki. Powodem było wskazanie w formularzu rekrutacyjnym tylko jednego wyboru, przez co teraz zmuszeni są znaleźć sobie inną szkołę.

Źródło: Urząd Miasta Łodzi

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy