Reklama

Nabór do szkół podstawowych. Zobacz, kiedy zacznie w Łodzi i jak wypadły nasze placówki w ogólnopolskim rankingu

Opublikowano:
Autor:

Nabór do szkół podstawowych. Zobacz, kiedy zacznie w Łodzi i jak wypadły nasze placówki w ogólnopolskim rankingu - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
16
zdjęć

Udostępnij na:
Facebook
Wiadomości Łódź Wkrótce rozpocznie się nabór dzieci do szkół podstawowych w Łodzi. Kiedy i na jakich zasadach?

Po długim weekendzie będzie można zapisywać dzieci do wybranej szkoły podstawowej w Łodzi. Pierwszy etap naboru potrwa od 4 do 31 maja go godziny 15.00. Nabór uzupełniający odbędzie się w terminie od 28.06 do 11.07 do godz. 15.00. 

Rekrutacja w Łodzi. Nabór do szkoły podstawowej drogą elektroniczną 

Do szkoły podstawowej trzeba zapisać dziecko, które w danym roku kalendarzowym kończy 7 lat lub 6 lat w przypadku dzieci, które mają oświadczenie z poradni psychologiczno-pedagogicznej potwierdzającą ich gotowość szkolną. Co ważne, takie dzieci musiały korzystać z wychowania przedszkolnego w roku poprzedzającym rekrutację do szkoły. 

W Łodzi rekrutacja odbywa się drogą elektroniczną. Musimy wiedzieć, że nie ma możliwości, aby dziecko nie dostało się do szkoły. Jednak zagwarantowane miejsce ma ono tylko w tak zwanym regionie. Jeżeli chcemy zapisać dziecko do innej placówki, musimy liczyć się z tym, że może się tam nie dostać, np. z powodu braku miejsca. W takiej sytuacja zostanie przepisane do podstawówki z właściwego obwodu. 

Przesłanką, która pomaga dostać się dziecku do innej szkoły, jest np. fakt, że uczęszcza tam jego rodzeństwo. 

Ogólnopolski ranking szkół podstawowych. Jak wypadły łódzkie placówki? 

Jeżeli nadal nie wybraliście szkoły dla swojego dziecka, być może podjąć decyzje pomoże wam w tym ranking opublikowany przez portal Wasza Edukacja. Uwzględniono tam 10 306 publicznych oraz niepublicznych szkół podstawowych, które spełniły wymogi regulaminu. Na liście znalazło się 117 placówek z Łodzi

Ranking, stworzony został na podstawie wyników z egzaminu ósmoklasisty oraz osiągnięć z olimpiad przedmiotowych organizowanych z zakresu jednego z przedmiotów objętych egzaminem ósmoklasisty, których laureaci i finaliści, są zwolnieni z egzaminu ósmoklasisty z tego przedmiotu.

Jak informuje organizator, wszystkie dane potrzebne do stworzenia rankingu szkół podstawowych pozyskane zostały z takich instytucji jak OKE, CKE oraz MEiN. Liczba punków, które mogła zdobyć dana placówka, wynosi 100. 

WRÓĆ DO ARTYKUŁU
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy