Reklama

Reklama

Najbliższe tygodnie będą trudne dla Polek i Polaków. Solidarni zwyciężymy - powiedział premier w telewizyjnym orędziu

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Najbliższe tygodnie będą trudne dla Polek i Polaków. Solidarni zwyciężymy - powiedział premier w telewizyjnym orędziu - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Wirus powrócił z siłą znacznie większą niż wiosną tego roku - podkreślił szef rządu.

Reklama

Stańmy razem do walki z wirusem - powiedział premier Mateusz Morawiecki w piątkowym wystąpieniu do narodu. Zaapelował o solidarność, o to, by nie bagatelizować zagrożenia oraz przypomniał, by stosować dystans społeczny, dezynfekcję i maseczki. Rekordy zakażeń padają na całym kontynencie. Także w Polsce zmagamy się z rosnącą każdego dnia liczbą zakażeń - mówił szef rządu.

!reklama!

W orędziu premier zwrócił się też do tych osób, które lekceważą i nie przestrzegają obostrzeń. - Będziemy na takie zachowania reagować, bo stosowanie się do nakazów i wymaganych obostrzeń jest w interesie nas wszystkich - zaznaczył Mateusz Morawiecki.

Premier dodał też, że życzyłby sobie, by i w Polsce temat walki z koronawirusem nie był zależny od politycznych sporów. - Odłóżmy na bok polityczne spory. Będzie jeszcze na nie czas. Teraz trzeba działać! Życie, zdrowie i miejsca pracy Polaków są najważniejsze. Zróbmy to wspólnie! - zaapelował do opozycji.

Premier powtórzył, że rząd wybrał "strategię, która odrzuca skrajności". - Idziemy drogą środka i stosujemy optymalne rozwiązania - stwierdził.

Strategia rządu oparta jest na trzech filarach:

  • zapewnić sprawność i wytrzymałość systemu ochrony zdrowia,
  • zagwarantować stabilność gospodarczą, tak, by ratować miejsca pracy,
  • otoczyć szczególną ochroną najsłabszych i najbardziej narażonych.
Premier zapewniał, że rząd nie zmarnował ostatnich miesięcy.- Podejmowane wiosną szybkie działania nie tylko ochroniły życie i zdrowie Polaków. Wykorzystaliśmy ten czas. Zakupiliśmy niezbędny sprzęt: respiratory, dodatkowe łóżka szpitalne, środki zabezpieczające personel medyczny - podkreślał szef rządu.

Cała Polska od soboty stała się strefą czerwoną. Restauracje, kawiarnie i bary wydają dania przez najbliższe dwa tygodnie tylko na wynos, a od poniedziałku w szkołach podstawowych od 4 klasy nauka odbywa się zdalnie. Zaleca się, by osoby powyżej 70 lat nie przemieszczały się, chyba że robią to w ramach wykonywania zawodu lub wychodzą do kościoła albo po to, by zaspokoić niezbędne potrzeby życiowe np. na zakupy.

Źródło: Polska The Times, Polsat News, wp.pl

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy