Reklama

Reklama

Najgorsze ulice i skrzyżowania w Łodzi. W tych miejscach łódzcy kierowcy muszą szczególnie uważać

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Najgorsze ulice i skrzyżowania w Łodzi. W tych miejscach łódzcy kierowcy muszą szczególnie uważać - Zdjęcie główne

Wojska Polskiego to jedna z tych łódzkich ulic, wymagających najpilniejszego remontu. (fot. UML) |wiadomości łódzkie|Łódź|TuŁódź

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Niektóre łódzkie skrzyżowania i ulice są zmorą zmotoryzowanych mieszkańców. Choć miasto sukcesywnie oddaje i remontuje kolejne fragmenty dróg, jadąc niektórymi z nich wciąż warto zachować szczególną ostrożność.  

Reklama

Zapadnięte lub wystające studzienki, dziury i wyrwy w drodze, koleiny, kocie łby czy osypujące się pobocze, to tylko część problemów, które łodzianie mogą zaobserwować na niektórych ulicach naszego miasta. Podpowiadamy w jakich miejscach zachować szczególną ostrożność, by nie pożegnać się ze swoim zawieszeniem.

!reklama!

 • Wojska Polskiego
  Stan techniczny ul. Wojska Polskiego każdy łódzki kierowca pozostawi bez komentarza. Remontu wymaga nie tylko nawierzchnia, ale także cała infrastruktura przeznaczona dla ruchu tramwajów. Szczęśliwie miasto zobowiązało się wyremontować ważną łódzką ulicę – planowane rozpoczęcie prac budowalnych dla tej inwestycji to czerwiec 2021 roku. Modernizację ma przejść również skrzyżowanie ul. Wojska Polskiego i Franciszkańskiej.
 • Skrzyżowanie ul. Przybyszewskiego i Kilińskiego
  Przybyszewskiego to jedna  tych łódzkich ulic, które wymagają pilnej, rozległej, a w rezultacie bardzo kosztownej modernizacji. Stan wiaduktów na Przybyszewskiego wymusił na magistracie podjęcie zdecydowanych kroków w kwestii wyremontowania ulicy. Wkrótce ruszą procedury przetargowe wielkiego remontu (otwarcie ofert w postępowaniu dot. odcinka od placu Reymonta do Kilińskiego urzędnicy zaplanowali na 8 lutego, jednak termin ten może ulec przesunięciu ze względu na ewentualne pytania od wykonawców). Warto podkreslić, że plany inwestycyjne modernizacji ulicy obejmą również koszmarne skrzyżowanie ul. Przybyszewskiego i Kilińskiego – skrzyżowanie od lat znajduje się w fatalnym stanie; kierowcy muszą znacznie zwolnić by ominąć dziury i koleiny.
 • Szczecińska
  Stan techniczny ul. Szczecińskiej to ostatnio gorący temat, który interesuje wielu zmotoryzowanych łodzian. Wąska, usiana dziurami ulica, po której porusza się mnóstwo samochodów ciężarowych wymaga generalnego remontu. Obecnie ważą się losy przebudowy ulicy komunikującej Aleksandrów z Teofilowem –  magistrat złożył obietnicę, że jeśli rząd podejmie się budowy pełnoprawnego zjazdu Łódź Teofilów z drogi S14, miasto wyremontuje ul. Szczecińską.  
 • Legionów
  Nierówna nawierzchnia i osypujący się przy torach tramwajowych asfalt to stały element krajobrazu ul. Legionów. Wymagający interwencji stan techniczny ulicy zmusił Urząd Miasta Łodzi do podjęcia decyzji dot. jej rewitalizacji. Plany modernizacji obeją również  naprawę kanalizacji, sieci wodnej, sieci gazowej oraz zabezpieczenie sieci grzewczej. Remont został zaplanowany na lata 2021-2022.
ZDiT apeluje, by mieszkańcy sami zgłaszali drogowe usterki
Fatalny stan nawierzchni spowodowany niskimi temperaturami napotkają wszyscy, którzy chcą odwiedzić Las Łagiewnicki – jadąc od strony ul. Strykowskiej warto pojechać dużo wolniej. Uszkodzenia jezdni dadzą się również we znaki  kierowcom poruszającym się ul. Milionową i Telefoniczną.

Niskie temperatury spowodowały, że na łódzkich drogach pojawiło się jeszcze więcej dziur, dlatego Zarząd Dróg i Transportu apeluje, by mieszkańcy na bieżąco zgłaszali zauważone uszkodzenia jezdni.

Aby dokonać zgłoszenia można skontaktować się ze ZDiT za pośrednictwem  oficjalnego profilu facebookowego Łodzi lub ZDiT, korzystając z maila (adres: zglosdziure@zdit.uml.lodz.pl) lub telefonicznie (nr tel.: 42 272 64 42).

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy