Reklama

Reklama

Najlepsze licea i technika w Łodzi i województwie wg Rankingu Perspektyw? Znamy tegorocznych wyróżnionych

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Najlepsze licea i technika w Łodzi i województwie wg Rankingu Perspektyw? Znamy tegorocznych wyróżnionych - Zdjęcie główne

Ogłoszono wyniki prestiżowego rankingu Perspektyw. Jakie licea i technika z Łodzi i regionu wypadły najlepiej? (fot. Unsplash) |wiadomości łódzkie|łódź|TuŁódź

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Jak co roku Fundacja Edukacyjna Perspektywy opublikowała ogólnopolski ranking najlepszych liceów ogólnokształcących i techników. Wyniki prestiżowego zestawienia przedstawiono podczas transmitowanej online gali.

Reklama

Technika zostały ocenione wg czterech kryteriów: sukcesy szkoły w olimpiadach (20% oceny), wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (20%), wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (30%) oraz wyniki egzaminu zawodowego (30%).

!reklama!

Licea ogólnokształcące oceniono przy pomocy trzech kryteriów: sukcesy szkoły w olimpiadach (25% oceny), wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (30%) oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (45%). 

Jakie łódzkie licea i technika oceniono najwyżej?

Zgodnie z tymi wytycznymi na najwyższym stopniu podium wśród techników w Łódzkiem uplasowało się Technikum Nowoczesnych Technologii im. Jana Pawła II w Kleszczowie (w rankingu ogólnopolskim miejsce 3). Drugie miejsce należało do łódzkiego Technikum nr 10 ZSE im. J. Szczepanika (w rankingu ogólnopolskim 68) a trzecie do Technikum ZS nr 1 w Wieluniu (ogólnie miejsce 76).

Wśród liceów pierwsze miejsce w regionie zajęło Publiczne LO Politechniki Łódzkiej (w rankingu ogólnym miejsce 15). Za nim uplasowało się I LO im. Mikołaja Kopernika w Łodzi (w rankingu ogólnym miejsce 20) i łódzkie Publiczne LO Uniwersytetu Łódzkiego im. Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata (w ogólnym rankingu 52 miejsce).

W Top 6 najlepszych liceów w Łódzkiem znalazły się kolejno: XXI LO im. Bolesława Prusa (w rankingu ogólnym miejsce 56), XII LO im. Stanisława Wyspiańskiego (w rankingu ogólnym miejsce 84) i III LO im. Tadeusza Kościuszki (ogólnie na miejscu 104).

W zestawieniu liceów uwzględniono tysiąc najlepszych szkół z całej Polski, a w zestawieniu techników o połowę mniej.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy