Łódź. Od 27 lutego tylko z maseczką. Przyłbica i szalik nie wystarczą
!reklama!
W województwie łódzkim w życie nie weszły większe zmiany dotyczące obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa. Hotele, kina, teatry, opery, filharmonie, czy baseny pozostają otwarte w reżimie sanitarnym. Dzieci z najmłodszych klas podstawówek nadal mogą uczyć się stacjonarnie.
Od soboty 27 lutego obowiązuje natomiast kwarantanna dla osób wracających z Czech i Słowacji. Unikną jej jedynie ci, którzy przedstawią test z negatywnym wynikiem z ostatnich 48 godzin bądź mają już za sobą dwie dawki szczepienia.
Najważniejsza zmiana w Łodzi i regionie łódzkim dotyczy zapowiadanego wcześniej nakazu noszenia maseczek ochronnych, a nie - jak to było do tej pory - możliwości zasłaniania ust i nosa przyłbicami, szalikami, chustami czy też kominami.
Nakaz zasłaniania ust i nosa maseczkami to zmiana, która dotknie zdecydowanie największą część społeczeństwa. Za niepodporządkowanie się do tego zalecenia grożą mandaty nawet do 1000 złotych.
Łódź. 117 mandatów i 10 wniosków o ukaranie do sądu za brak maseczki
Miniony weekend 27-28 lutego był pierwszym, w którym obowiązywał nowy nakaz noszenia maseczek. Większość łodzian pamiętała o tym, by szale, chusty i przyłbice zamienić na maseczki.Niestety, niektóre osoby nie zastosowały się do rozporządzenia, za co będą musiały słono zapłacić.
Jak się dowiedzieliśmy, od 27 lutego do 1 marca 2021 roku funkcjonariusze policji w Łodzi wystawili 117 mandatów oraz 10 wniosków o ukaranie do sądu, co spowodowane było najczęściej z odmową przyjęcia mandatu karnego.
Maseczkomaty w Łodzi. Gdzie na terenie Łodzi znajduje się 20 maseczkomatów?
W związku z wprowadzeniem od 27 lutego obowiązku noszenia maseczek ochronnych przypominamy, że w Łodzi, w ogólnodostępnych miejscach z miejskich maseczkomatów można kupić tanie maseczki wielokrotnego użytku. Na terenie Łodzi znajduje się 20 takich maszyn.Łódzkie maseczkomaty to urządzenia, dzięki którym każdy może zaopatrzyć się w maseczkę ochronną.
Mają charakterystyczną, niebieską obudowę. jest na nich napis: "Maseczkomat. Łódź walczy z koronawirusem".
Urządzenia przypominające automaty do napojów i przekąsek stoją w 20 miejscach w Łodzi, które wybrane zostały tak, by zapewnić jak największą dostępność dla mieszkańców:
- Miejskie Centrum Medyczne „Bałuty” – ul. Libelta 16,
- Miejskie Centrum Medyczne „Górna” – Kapelusz Anatola,
- Miejskie Centrum Medyczne „Górna” – ul. Tatrzańska 109,
- Miejskie Centrum Medyczne „Widzew” – al. Piłsudskiego 157,
- Miejskie Centrum Medyczne „Polesie” – ul. Kasprzaka 27,
- Miejskie Centrum Medyczne „Polesie” – ul. Maratońska 71,
- Miejskie Centrum Medyczne im. dr. K. Jonschera – u. Lecznicza 6,
- Miejskie Centrum Medyczne im. dr. K. Jonschera – u. Milionowa 14,
- Urząd Miasta Łodzi – ul. Zachodnia 47,
- Pętla tramwajowa - ul. Kurczaki,
- Zarząd Lokali Miejskich – al. Kościuszki 47,
- Wspólnota Mieszkaniowa „Zacisze” – ul. Zacisze 16,
- Urząd Miasta Łodzi Pasaż Schillera – w głębi Pasażu,
- Manufaktura – obok Rossmann – ul. Drewnowska 58,
- Manufaktura – obok VanGraaf – ul. Drewnowska 58,
- Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej – ul. Kilińskiego 102/102a,
- NFZ – ul. Targowa 35,
- Urząd Miasta Łodzi - Wydział Praw Jazdy i Rejestracji Pojazdów - ul. Smugowa 26a,
- Urząd Miasta Łodzi – Urząd Stanu Cywilnego - al. Piłsudskiego 100,
- Atlas Arena – al. Bandurskiego 7.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.