Reklama

Reklama

Nasłuchiwanie w Filharmonii Łódzkiej

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Nasłuchiwanie w Filharmonii Łódzkiej - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Nowy cykl spotkań w Filharmonii Łódzkiej, a na początek niezwykły koncert i nie tylko...

Reklama

Nasłuchiwanie w Filharmonii Łódzkiej

W styczniu 2020 r. Filharmonia Łódzka zainicjuje nowy cykl spotkań: „Nasłuchiwanie”. Pierwsze z nich, które poświęcone będzie postaci zmarłego niedawno Maestro Zdzisława Szostaka zaplanowano na 14 stycznia o godz. 18:00. Cykl poprowadzi Agata Kwiecińska, dziennikarka radiowa i redaktorka wydawnictw muzycznych.

Filharmonia zaprasza melomanów i przyjaciół FŁ, a także wszystkich zainteresowanych muzyką, a także osoby, które chciałyby poznać nieco bliżej ciekawe osobowości świata kultury. Gośćmi kolejnych spotkań będą znani, znakomici soliści, dyrygenci, badacze i autorzy tekstów o muzyce i muzykach oraz inne postacie, na co dzień niedostępne dla przeciętnego odbiorcy sztuki.

Spotkania odbywać się będą raz w miesiącu, w różne dni tygodnia, w Sali Kameralnej im. Henryka Czyża.

W najbliższym spotkaniu 14.01 (g. 18.00), przygotowanym z okazji 90. urodzin Zdzisława Szostaka, udział wezmą: Dorota Filipczyk – córka Profesora, Jacek Filipczyk – jego zięć, muzycy i przyjaciele Artysty: Jacek Błaszczyk i Mariusz Drzewicki.

W trakcie spotkania zabrzmią kompozycje Zdzisława Szostaka. Wykonają je: Mariusz Drzewicki – fortepian, Sławomira Wilga – skrzypce i Michał Owczarek – fagot oraz Tomasz Bartoszek – fortepian. Posłuchamy wspomnień o Maestro Szostaku – kompozytorze i dyrygencie. Jego postać oddziaływała na kilka pokoleń muzyków i z pewnością będzie oddziaływać na kolejne. Opowiemy o artystycznej drodze oraz o najważniejszych dokonaniach kompozytorskich i dyrygenckich, ale przede wszystkim o jego etosie pracy i wielkim oddaniu muzyce.

Warto dodać, że nowy cykl kontynuuje ideę odbywającego się przez minione lata Salonu Przyjaciół FŁ, poszerzając jego formułę i czyniąc ją bardziej otwartą.


Źródło: Filharmonia Łódzka

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy