Reklama

Reklama

Nauczyciel etyki w łódzkiej podstawówce to były ksiądz. Po materiale w Polsat News dyrekcja sprawdza, czy uwikłany jest w sprawę molestowania dzieci

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Nauczyciel etyki w łódzkiej podstawówce to były ksiądz. Po materiale w Polsat News dyrekcja sprawdza, czy uwikłany jest w sprawę molestowania dzieci - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Telewizja Polsat News wyemitowała reportaż o byłym księdzu, uczącym etyki w łódzkiej podstawówce. Trójka dzieci wskazała go 2 lata temu jako sprawcę czynów seksualnych. Dyrektor szkoły, zatrudniając nauczyciela, nie wiedział o postępowaniu w prokuraturze. Mężczyzna bowiem przestawił zaświadczenie o niekaralności.

Dzieci oskarżają byłego księdza o czyny pedofilskie

Materiał ukazał się w "Raporcie" na antenie Polsat News. Dotyczy byłego księdza, który jest oskarżany przez dzieci o czyny pedofilskie. W materiale Polsat News wypowiada się także niepełnosprawny chłopak, a także jego rodzina, który mówią o seksualnych zachowaniach byłego księdza.

!reklama!

Mężczyzna był proboszczem w jednej z parafii niedaleko Katowic. Kościół wydalił księdza ze stanu duchownego. Były ksiądz zatrudnił się jako nauczyciel etyki w jednej z łódzkich podstawówek.

Nauczyciel etyki w łódzkiej podstawówce przedstawił zaświadczenie o niekaralności

Poprosiliśmy Urząd Miasta Łodzi (organ prowadzący łódzką podstawówkę) o komentarza.

- Dyrektor szkoły, zatrudniając nauczyciela, nie wiedział, że toczy się jakiekolwiek postępowanie w prokuraturze - informuje biuro prasowe Urzędu Miasta Łodzi. - Nauczyciel zgodnie z procedurą przedstawił zaświadczenie z KRK o niekaralności, które znajduje się w jego aktach osobowych.
Przez cały czas zatrudnienia nie było skarg ani ustnych, ani pisemnych na nauczyciela.

Dyrekcja łódzkiej podstawówki niezwłocznie zareagowała po emisji programu w Polsat News.

- Dyrektor szkoły skontaktował się telefonicznie z nauczycielem i poprosił o wyjaśnienia. Nauczyciel oświadczył, że nie postawiono mu zarzutów, w sprawie ma status świadka, nie czuje się winny, dlatego nie informował o sprawie. Zdecydował jednak, że pójdzie na zwolnienie lekarskie - dodaje biuro prasowe Urzędu Miasta Łodzi.

Polecamy: Łódź. Niania poszukiwana w czasie pandemii koronawirusa. Wszystko przez zamknięte żłobki i przedszkola

Niezwłoczna reakcja dyrektora łódzkiej podstawówki

Dyrektor szkoły wysłał pismo do Prokuratury Rejonowej w Katowicach z prośbą o niezwłoczne przesłanie informacji czy toczy się postępowanie przeciwko nauczycielowi, czy ma postawione zarzuty, czy jest oskarżony.

Dyrektor skierował też pismo do nauczyciela, aby udzielił informacji, czy toczy lub toczyło się postępowanie prokuratorskie przeciwko niemu.

Nauczyciela odsunięto od pracy z dziećmi. Od czwartku 8 kwietnia nie prowadzi zajęć.

- Jeśli uzyskanie z Prokuratury informacji w trybie pilnym okaże się niemożliwe wówczas dyrektor szkoły zawiesi nauczyciela na podstawie art. 85t ust.1 in fine Karty Nauczyciela – w sprawie niecierpiącej zwłoki - zaznacza Urząd Miasta Łodzi.

Materiał Polsat News można obejrzeć tutaj.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy