Reklama

Reklama

Neckermann Polska ogłasza upadłość. Ponad 3,5 tys. klientów poza krajem

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Neckermann Polska ogłasza upadłość. Ponad 3,5 tys. klientów poza krajem - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Po tym, jak z początkiem tygodnia świat obiegła informacja o upadłości najstarszego na świecie giganta usług turystycznych Thomasa Cooka, nastąpił efekt domina w poszczególnych krajach, gdzie działały podmioty powiązane kapitałowo z brytyjską spółką-matką. Biuro podróży Neckermann Polska będące częścią TC przez kilka dni próbowało działać normalnie, jednak ostatecznie w środę 25 września zawiesiło działalność związaną ze sprzedażą usług i złożyło wniosek o upadłość.

Reklama

W komunikacie prezesa zarządu Neckermann Polska ze środy 25 września czytamy, że zarząd spółki w ciągu najbliższych dni skieruje do sądu wniosek o ogłoszenie jej upadłości. - Działanie to jest podyktowane koniecznością wynikającą z przepisów art 21 ust. 1 ustawy Prawo upadłościowe. W związku z zaistniałą sytuacją w dniu dzisiejszym zawieszamy wszelką działalność operacyjną związaną ze sprzedażą w Polsce produktów turystycznychwyjaśnia prezes Maciej Nykiel, prezes Neckermann Polska.

Efekt domina dosięgnął Neckermann Polska

Jak podkreśla Maciej Nykiel, na decyzję o ogłoszeniu upadłości Neckermann Polska bezpośredni wpływ ma bankructwo brytyjskiego biura podróży Thomas Cook, w którego grupie znajduje się m.in. Neckermann. Na początku tygodnia zarząd polskiego oddziału uspokajał, że powiązania obejmują jedynie szyld i logotyp (pisaliśmy o tym w materiale: Co dalej z łódzkimi turystami po upadku firmy Thomas Cook?), dlatego nie ma powodu do spekulacji, że firma nad Wisłą podzieli los swojej spółki-matki z Wielkiej Brytanii.

Kolejne dni pokazały jednak, że podobnie jak w innych krajach, efekt domina dosięgnął również polskiego podmiotu z grupy TC: Neckermann Polska jednak w kłopotach. Wstrzymana sprzedaż i loty.

"Z ogromną przykrością informuję, że w dniu dzisiejszym działając w zgodnie z przepisami polskiego prawa, (...) w związku z niewypłacalnością Neckermann Polska Biuro Podroży sp. z o.o. ("Spółka", "Neckermann Polska") złożyłem stosowny wniosek do Marszałka Województwa Mazowieckiego o uruchomienie gwarancji ubezpieczeniowych wystawionych przez AWP P&C S.A. Oddział w Polsce (Allianz Partners)" - pisze w komunikacie prezes Neckermann Polska.

Wniosek o uruchomienie ubezpieczenia

W związku z niewypłacalnością Neckermann Polska, prezes Maciej Nykiel złożył wniosek do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego o uruchomienie gwarancji ubezpieczeniowych wystawionych przez firmę AWP P&C działającą pod marką Allianz Partners. Dzięki temu znadją się środki pozwalające sprowadzić do kraju klientów Neckermann Polska, a także pokryć roszczenia w ramach zgłaszanych przez poszkodowanych klientów reklamacji.

- Chciałbym zaznaczyć, że polski oddział pomimo stabilnej kondycji finansowej nie może funkcjonować samodzielnie bez swojej spółki-matki. Problemy naszego właściciela na rynku brytyjskim oraz niemieckim są przyczyną zlikwidowania działalności operacyjnej na wielu rynkach światowych, w tym na rynku polskim - tłumaczy Nykiel.

- Przez ostatnie 23 lata Neckermann Polska realizował w Polsce misję służenia z najwyższą jakością swoim Klientom. Wraz z moimi współpracownikami i prawie 140-osobowym zespołem polskiego oddziału jesteśmy w pełnej gotowości i pomimo zaistniałej sytuacji nadal pracujemy, tak aby proces upadłości w Polsce był jak najmniej odczuwalny, mając na uwadze możliwości jakimi obecnie dysponujemy deklaruje prezes Neckermann Polska.

Ponad 3,5 tys. Polaków za granicą z Neckermannem

Poza granicami kraju znajduje się obecnie około 3,6 tys. Polaków, którzy skorzystali z usług Neckermann Polska. W serwisach społecznościowych pojawia się wiele komentarzy, w których klienci Neckermanna opisują sytuacje problemów z zakwaterowaniem w hotelach, koniecznością dopłat do opłaconego już pobytu, czy nawet podejmowanymi wobec nich czynnościami lokalnych służb policji.

Źródło: Neckermann Polska / Wirtualnemedia.pl

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy