Reklama

Reklama

Nie będzie referendum w sprawie odwołania prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Nie będzie referendum w sprawie odwołania prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej  - Zdjęcie główne

Nie będzie referendum w sprawie odwołania prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej (fot. UMŁ) |wiadomości łódzkie | Łódź | TuŁódź

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Referendum w sprawie odwołania prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej nie zostanie przeprowadzone. Z wymaganych 51,5 tys. podpisów pod wnioskiem referendalnym udało się zebrać około 47,5 tys.  Agnieszka Wojciechowska van Heukelom, jedna z inicjatorek akcji odwoławczej twierdzi, że to nie koniec działań komitetu referendalnego.

Reklama

Nie będzie referendum w sprawie odwołania prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej

!reklama!

31 sierpnia 2021 roku oficjalnie ogłoszono, że nie udało się zebrać wymaganej liczby około 51,5 tys. podpisów pod wnioskiem referendalnym w sprawie odwołania prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej. Zebrane popisy zostały zniszczone, a protokół z procedury przekazano komisarzowi wyborczemu.

Jedna z inicjatorek akcji referendalnej, Agnieszka Wojciechowska van Heukelom twierdzi, że to nie koniec działań kontrolujących łódzkie władze. 

„Zakończona właśnie akcja zbiórki podpisów pod wnioskiem o referendum w sprawie odwołania prezydent Łodzi przed upływem kadencji obnażyła miejscowy układ z korupcją polityczną w tle. Ujawniliśmy w 60 dni liczne afery i nadal będziemy to robić. To nie jest koniec naszej akcji. Obudziliśmy łodzian, niektórzy jeszcze drzemią ale ruszą. Przywrócimy miasto mieszkańcom” – zakomunikowała w swoich mediach społecznościowych.

Inicjatorzy referendum zarzucają władzom Łodzi nieumiejętność zarządzania miastem. Prezydent Hannę Zdanowską obwiniają m.in. za: powiększające się zadłużenie miasta, długie kolejki na przyznanie mieszkania socjalnego lub komunalnego przy jednoczesnym trzymaniu w zasobach miasta pustych lokali, złe zarządzanie zielenią, zły stan dróg, kiepską organizację remontów, czy złe zarządzanie spółkami komunalnymi.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy