Reklama

Reklama

Nie ŁUDŹmy się, każdy może popełnić błąd?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Nie ŁUDŹmy się, każdy może popełnić błąd? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Tak przynajmniej próbują się tłumaczyć politycy PO, którzy ostatnio zaliczyli dość poważną wpadkę ortograficzną. Błąd w pisowni nazwy miasta Łódź - "Łudź" odnotowały ogólnopolskie media.

Reklama

Miasto Łudź jest symbolem dobrej współpracy” - takie zdanie umieszczono na oficjalnym koncie Platformy Obywatleskiej w serwisie społecznościowym Twitter. Politycy partii grubo się tłumaczą, a winnym wskazują stażystę obsługującego ich profil @Platforma_org.

Na Twitterze cytowano wypowiedź Borysa Budki, który wraz z innymi politykami Koalicji Obywatelskiej odwiedził region łódzki.

- Są z nami samorządowcy, bo miasto Łudź jest symbolem tej dobrej współpracynapisano na Twitterze PO.

Politycy zaczęli się gęsto tłumaczyć, a winę za błąd przypisano młodemu działaczowi partii. Urażony publikacją dziennika „Fakt” poczuł się Borys Budka, którego gazeta wskazała jako rzekomego autora błędu.  

- Droga Redakcjo @FAKT24PL, proszę nie pisać nieprawdy, nie było żadnego mojego tweeta o tej treści. Cytujecie profil @Platforma_org, mogę jedynie przeprosić, że ktoś prowadzący ten profil zrobił „ortografa”, którego zresztą szybko poprawił. #FakeNews - napisał na Twitterze Borys Budka.

- Każdy może popełnić błąd. To oczywiste. Ważne, że szybko został poprawiony przez autora. Tymczasem nieprawdziwy tekst @FAKT24PL „wisi” w Internecie kilka godzin pomimo prośby o zmianę. Nadal wprowadza w błąd, byleby news był. A że to #fakenews to już nie jest ważne… - dodał Borys Budka na swoim Twitterze.

Wyjaśnienia całej sytuacji pojawiły się też na oficjalnym profilu Platformy Obywatleskiej,

- Błąd przydarzył się młodej osobie z zespołu prowadzącego konto @Platforma_org, a nie posłowi @bbudka. I został szybko poprawiony. Warto weryfikować fakty. Błędy zdarzają się każdemu, to ludzka rzecz, ale obiecujemy pracować nad sobą, by więcej takich pomyłek nie było - zapewnia moderator profilu PO na Twitterze.

Rzeczywiście, błędy zdarzają się każdemu. Szczególnie łatwo o wpadkę, gdy wydarzenia są relacjonowane na żywo, pod presją czasu. Szybkość przekazu niejednokrotnie przegrywa z jakością, poprawnością stylistyczną czy ortografią. Czy jednak młody wiek autora wpisu to właściwe usprawiedliwienie dla tego rodzaju błędu?

Ostatnio PO przydarzył się też inny wypadek tego typu, gdy senator PO Bogdan Klich zastosował na Twitterze do wpisu informującego o działaniach partii hasztag „#TwójSzwab”, zamiast „#TwójSztab"

Oczywiście jako Redakcja nie pozostajemy bez skazy w kwestii pisowni, dlatego łącząc się w "bulu" z moderatorem Twittera PO, również zapewniamy o ustawicznej pracy nad własnym warsztatem.

Źródło: wpolityce.pl

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy