Reklama

Reklama

Nie wnuczek, a pracownik ZUS-u. Oszuści opracowali nowy sposób wyłudzania pieniędzy

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Nie wnuczek, a pracownik ZUS-u. Oszuści opracowali nowy sposób wyłudzania pieniędzy - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Do Inspektoratu ZUS w Zgierzu, na terenie województwa łódzkiego, wpłynęła niepokojąca informacja od starszej emerytki z tego terenu. Kobieta odebrała telefon od osoby podszywającej się pod pracownicę ZUS. W rozmowie emerytka została poinformowana o konieczności jak najszybszego zgłoszenia się do ZUS z pieniędzmi, w celu wniesienia opłaty.

Reklama

Jak tłumaczy starsza pani, kobieta mówiła szybko i nie pozwoliła zadać żadnego pytania. Po tym jak skończyła swoją kwestię, nie czekając na pytania emerytki po prostu się rozłączyła. Nie mówiła w jakiej wysokości ma być dokonana opłata, ani z jakiego tytułu.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych uczula osoby starsze, aby były ostrożne i nieufne w stosunku do osób, które kontaktują się z nimi telefonicznie i próbują zmobilizować je do wyjścia z domu z pieniędzmi. Po pierwsze, pracownicy ZUS nie dzwonią do emerytów z taką prośbą, po drugie już od wielu lat, w budynkach Zakładu nie ma kas, w których można byłoby dokonać jakichkolwiek wpłat.

Przypominamy przy okazji, że pracownicy ZUS nie odwiedzają emerytów w domach po to by sprawdzić ich uprawnienia do świadczeń, przekazać wniosek o przeliczenie świadczenia, czy w innych podobnych sprawach.

Emeryci mogą spodziewać się pracowników ZUS jedynie w takiej sytuacji, gdy sami o taką wizytę zawnioskują, np. w związku z koniecznością przeprowadzenia badania przez lekarza orzecznika w celu ustalenia uprawnień do niektórych świadczeń, kiedy stan zdrowia nie pozwala wnioskującemu na osobiste stawienie się w ZUS na badanie u lekarza.

Kolejna sytuacja kiedy emeryt może spodziewać się wizyty pracownika ZUS, dotyczy jubileuszu 100-lecia. Wcześniej jednak taka wizyta jest umawiana.
Przy tej okazji warto także przypomnieć, w jakich okolicznościach może złożyć nam wizytę w domu pracownik ZUS. Taka wizyta możliwa jest tylko wówczas gdy:

  • Przeprowadza się kontrolę zwolnień lekarskich – jeśli jesteś zdrowy nie masz co spodziewać się takiej kontroli,
  • Przeprowadza się kontrolę płatnika składek, jeżeli siedziba firmy jest w tym samym miejscu co adres zamieszkania płatnika. Na kontrolę płatnika, inspektorzy umawiają się z wyprzedzeniem.
Poza wymienionymi przypadkami, każda inna niespodziewana wizyta pracownika ZUS powinna budzić nasze wątpliwości.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy