Reklama

Reklama

„Nie zgadzamy się na bylejakość” Miasto zrywa kontrakt z wykonawcą remontu parku Sienkiewicza [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Miasto zrywa kontrakt z wykonawcą remontu parku im. Henryka Sienkiewicza i ogłasza kolejny przetarg na wykonawcę. Jakie poprawki trzeba wykonać w śródmiejskim parku?

- Nie zgadzamy się na bylejakość. Z winy wykonawcy firmy KTU-Zieleń, odstąpiliśmy od umowy na rewaloryzację parku Sienkiewicza. Prace nie zostały zakończone i z kontraktu na kwotę 9,5 mln złotych potrącimy 2 miliony złotych kar – mówi Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich.

!reklama!

Firma KTU miała wykonać na terenie parku im. H. Sienkiewicza gruntowną rewaloryzację całego zabytkowego założenia parkowego. Zakresem prac obejmował m.in.:  budowę układu komunikacyjnego z alejkami o nawierzchni granitowej oraz mineralnej, remont konserwatorki fontanny, wykonanie dwóch placów zabaw, montaż małej architektury - ławek, koszy, zegara słonecznego, urządzeń multimedialnych oraz przebudowę ogrodzeń zewnętrznych, wykonanie nasadzeń roślinnych (drzewa, krzewy i byliny), założenie trawników, budowę oświetlenia oraz wykonanie sytemu nawadniającego.

- Niewykonane zostały prace pielęgnacyjne na nowo założonych rabatach, brakuje nasadzeń zieleni niskiej. Łącznie brakuje prawie 780 sztuk krzewów na powierzchni prawie 400 mkw.  Ale to nie wszystko, nie przeprowadzono również renowacji elementów małej architektury, brakuje tablic informacyjnych - dodaje Justyna Krakowiak, Wydział Architektury i Zieleni, ZIM

Teraz magistrat szuka nowej firmy, która dokończy remont parku.

- Miasto ma zagwarantowane środki na dokończenie tej inwestycji. W ciągu 30 dni  ogłosimy przetarg na kolejnego wykonawcę - mówi Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich w Łodzi

Park im. Henryka Sienkiewicza

Powstał w 1894 r., w wyniku decyzji podjętej przez ówczesne władze Łodzi, uzasadnionej wzrastającym zanieczyszczeniem powietrza oraz zapyleniem ulic z powodu ruchu kołowego. Mimo oficjalnej nazwy "Mikołajewski", park nazywany był popularnie "świętokrzyskim" (ze względu na znajdujący się obok kościół św. Krzyża). W 1899 r. został oddany do użytku publicznego. Brama wejściowa od ulicy Sienkiewicza została upiększona stylowymi wazami, które obsadzono winoroślami. W kolejnych latach ustawiono w nim szafki meteorologiczne oraz zegar słoneczny. Imię Henryka Sienkiewicza nadano parkowi w 1916 r.

Źródło: ZIM

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy