W sumie aktor zagrał w 150 filmach, choć nigdy nie otrzymał głównej roli. Karierę zaczynał przed wojną w rodzinnym Teatrze Małym w Wilnie. W czasie II wojny światowej walczył w 2 Armii WP.
!reklama!
Po wojnie ukończył "Studio Dramatyczne Iwo Galla". Emil Karewicz występował na scenach łódzkich teatrów: im. S. Jaracza i Teatrze Nowym. Od 1962 występował w warszawskich teatrach: Ateneum, Dramatycznym i od 1967 Ludowym (w 1975 przemianowanym na Nowy). Na emeryturę przeszedł w 1983 r.
Aktor zagrał rolę Tadeusza "Warszawiaka" w "Bazie ludzi umarłych" oraz dziadka w "W kogo ja się wrodziłem". Wystąpił także m.in. w "Kanale", "Cieniu", "Bajlandzie", "Sztosie" oraz serialach "Czarne chmury", "Lalka", "Polskie drogi", "Szaleństwo Majki Skowron", "Alternatywy 4", "M jak miłość", "Barwy szczęścia", "Sukces", "Tak czy nie?", "Na dobre i na złe".
Występował w Teatrze TV i Teatrze PR ("Kilka dni w Reno", "Kollokacja", "Potop", "Gehenna").
W 2004 r. otrzymał swoją gwiazdę w Alei Gwiazd w Międzyzdrojach.
Kondolencje na swoim oficjalnym profilu na Twitterze złożyło Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Emila Karewicza. Zmarł w wieku 97 lat. Największą popularność przyniosły mu role: H. Brunnera w serialu "Stawka większa niż życie", oficera gestapo w filmie "Jak rozpętałem drugą wojnę światową" oraz króla Jagiełły w "Krzyżakach". pic.twitter.com/f3djB8cV2b
— Ministerstwo Kultury (@MKiDN_GOV_PL) March 18, 2020
Emil Karewicz urodził się w 1923 roku w Wilnie. Miał 97 lat.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.