Reklama

Reklama

Niebawem ruszą zapisy na szczepienia przeciw Covid-19 w Łodzi! Można zapisać się na cztery sposoby

Opublikowano: ndz, 3 sty 2021 17:35
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź 15 stycznia ruszają powszechne zapisy na szczepienia przeciwko covid. Do szpitali w ostatnich dniach dotarły już pierwsze dawki szczepionek - miejski szpitala im. Jonschera również rozpoczął szczepienia wśród personelu medycznego.

Zapisy na szczepienie ruszą od piątku, 15 stycznia. W jaki sposób można się zapisywać?

!reklama!

 - 15 stycznia ruszają powszechne zapisy na szczepienia przeciwko covid. Każdy będzie mógł się zapisać na jeden z czerech sposobów: przez specjalną infolinię 989, przez swoje Internetowe Konto Pacjenta dostępne na stronach rządowych, u swojego lekarza pierwszego kontaktu lub bezpośrednio, w punkcie szczepień. Przypomnę, że jako miasto zadeklarowaliśmy i zgłosiliśmy do NFZ 18 punktów szczepień w całej Łodzi, w naszych miejskich przychodniach zdrowia – mówi Robert Kolczyński, dyrektor Departamentu Architektury i Rozwoju UMŁ, odpowiedzialny w magistracie za całokształt działań związanych z walką z koronawirusem.

27 grudnia w Polsce rozpoczęły się szczepienia medyków i m.in. opiekunów z domów pomocy społecznej, czyli tzw. etap 0 w szczepieniach. Wielu pracowników DPS oraz MOPS zgłosiło chęć zaszczepienia się przeciw wirusowi.

 - Do miejskiego szpitala im. Jonschera, który jest jedną z placówek dedykowanych dla szczepienia medyków i opiekunów z domów pomocy społecznej dotarło 150 pierwszych szczepionek. Dodam, że do tego szpitala zgłosiło się aż 3000 pracowników służb medycznych oraz DPS i MOPS zainteresowanych zaszczepieniem. Szybkość szczepień będzie zależała od tego, jak szybko szczepionki będą dostarczane do placówki – dodaje Szymon Kostrzewski, dyrektor Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych UMŁ.

 Program szczepień będzie prowadzony w 18 łódzkich przychodniach.

 - Do 15 stycznia mamy mieć informację z NFZ, czy te punkty będą wykorzystywane do szczepienia na covid. Placówki przygotowały specjalne pomieszczenia i poczekalnie przeznaczone dla pacjentów, którzy zgłoszą się na szczepienia przeciwko koronawirusowi. Ponadto zgłosiliśmy 7 mobilnych zespołów, które będą mogły dojechać do osoby, która ze względu na stan zdrowia nie będzie mogła dotrzeć do punktu stacjonarnego. Przygotowaliśmy też punkt szczepień dla osób, które nie są ubezpieczone, np. dla osób bezdomnych – dodaje dyrektor Kostrzewski.

 Miejskie DPS są w trakcie zbierania informacji o liczbie osób, która chciałaby poddać się szczepieniu.

 Źródło: mat. prasowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy