Reklama

Reklama

Niedługo startują zapisy na miejskie półkolonie. W tym roku będzie drożej

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Niedługo startują zapisy na miejskie półkolonie. W tym roku będzie drożej  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź We wtorek, 10 grudnia rozpoczynają się zapisy na półkolonie organizowane przez miasto. Brak rejonizacji oznacza, że uczniowie mogą zapisać się na zajęcia do dowolnej szkoły. Półkolonie startują 13 stycznia i potrwają do 24 stycznia. 

Reklama

Zajęcia w ramach miejskich półkolonii będą odbywały się w tygodniu, od poniedziałku do piątku, w godzinach 7 – 17. Pełny turnus trwa 14 dni, ale istnieje możliwość dopasowania ilości dni do potrzeb ucznia. Dziecko może uczęszczać na zajęcia np. przez tydzień, a także - o ile będą wolne miejsca - na pojedyncze dni. Na najmłodszych czeka dużo atrakcji, natomiast na rodziców - podwyżki.

W czasie zajęć dzieci będą uczestniczyć w wycieczkach oraz np. brać udział w zajęciach w obiektach sportowych. Bilety wstępu do tych miejsc oraz przejazdy komunikacją miejską będą bezpłatne. Płatny będzie natomiast posiłek - stawka to 15 zł dziennie. W porównaniu z poprzednimi feriami jest to podwyżka o 5 zł, ale ma to związek z wyższymi kosztami przygotowania posiłków. Wiceprezydent Łodzi, Małgorzata Moskwa-Wodnicka tak tłumaczy konieczność podniesienia opłat za posiłki dla dzieci:

- Zdrożały produkty żywnościowe, a zależy nam, aby uczniowie dostawali wartościowe i zdrowe posiłki. Oprócz obiadu z dwóch dań dzieci mają zapewnione także drugie śniadanie, a chcemy, aby także było wartościowe, smaczne i chętnie zjadane - tłumaczy Małgorzata Moskwa-Wodnicka

W czasie ferii zimowych rodzice zapłacą za 2-tygodniowy pobyt dziecka 150 zł, a za tygodniowy 75 zł. Zapisy na półkolonie rozpoczynają się 10 grudnia, w każdej szkole i placówce edukacyjnej. Listę organizatorów półkolonii wraz z adresami i numerami telefonów jest dostępna na www.uml.lodz.pl w zakładce edukacja

W tym roku w ramach półkolonii władze Łodzi przygotowały 2,5 tys. miejsc w 46 placówkach edukacyjnych.

Źródło: UMŁ

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy