Reklama

Reklama

Nielubiane, ale niezbędne

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Nielubiane, ale niezbędne - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Miasto zadba o nowe przestrzenie, a także o nowe możliwości w Widzewskich Domach Kultury Ariadna i Widok.

Reklama

NIELUBIANE, ALE NIEZBĘDNE

Ruszą kolejne remonty domów kultury.Tym razem wyremontowane zostaną MDK Ariadna i Widok.

Miejski Dom Kultury Widok

Gruntowną metamorfozę przejdzie Budynek Miejskiego Domu Kultury Widok. W zakres planowanych prac wchodzi m.in.: wymiana poszycia dachu oraz remont elewacji. Renowacji poddana zostanie zabytkowa stolarka okienna i drzwiowa, a pozostała wymieniona na nową, stylizowaną. W piwnicach budynku będą położone  nowe posadzki i wykonane niezbędne izolacje przeciw-wodne i przeciwwilgociowe,
a także kompleksowy remont wszystkich pomieszczeń wraz z częściową przebudową aranżacji.  Na parterze powstanie przestrzeń dla nowej sali wielofunkcyjnej. Dodatkowo, również na parterze, planowany jest remont istniejących posadzek i parkietów we wszystkich pomieszczeniach oraz wydzielenie toalety dla osób z niepełnosprawnościami. Kompleksowo wyremontowane będą pomieszczenia na I piętrze wraz ze zmianą aranżacji. Obiekt zostanie przystosowany dla osób z niepełnosprawnościami.

Poza pracami remontowymi, MDK Widok zostanie wyposażony w niezbędny sprzęt teatralny, muzyczny, edukacyjny oraz wyposażenie pracowni ceramicznej.
Zakupiony będzie też schodołaz, który umożliwi osobom z niepełnosprawnościami przemieszczanie się z piętra na piętro. Start prac remontowych przewidziano na I kwartał 2020 roku, a zakończenie renowacji do jesieni 2022 roku.

Orientacyjny całkowity koszt projektu to 3 350 000 zł. Przewidywana kwota dofinansowania UE to 2 315 040,65 zł

Miejski Dom Kultury Ariadna, ul. Niciarniana 1/3

W zakres projektu wchodzi kompleksowy remont budynku, tj. wymiana instalacji elektrycznej i wodnej, nowe pokrycie dachu, rozbudowa wentylacji, zerwanie starych powłok malarskich i wykonanie nowych, ułożenie gładzi, uzupełnienia tynków,
wymiana posadzek, uzupełnienia i malowanie tynku oraz wymiana lub zamurowanie części okien i drzwi. Do tego także wymiana instalacji co. Zaplanowany został również remont pomieszczeń piwnic i ich adaptacja na cele użytkowe. Nowa aranżacja parteru będzie polegała na wydzieleniu części pomieszczeń na sanitariaty, szatnię dla gości oraz przestrzeń wystawienniczą. Na poziomie I piętra wykonany zostanie remont  pomieszczeń, w tym przebudowa sal. Obiekt będzie przystosowany dla osób niepełnosprawnych z zachowaniem zasady równości szans kobiet i mężczyzn.

Ponadto zakupione zostaną: sprzęt muzyczny, edukacyjny, teatralny, związany
z nowymi funkcjami kulturalnymi obiektów, a także wyposażenie pracowni tematycznych niezbędnych do realizowania nowych funkcji obiektów. Będzie też zakupiony sprzęt nagłaśniający i oświetleniowy do sal, oraz  schodołaz dla osób niepełnosprawnych.

Przewidywany okres realizacji inwestycji: I kwartał 2020 r. – III kwartał 2022 r.
Orientacyjny koszt całkowity projektu: 3 000 000 zł
Przewidywana kwota dofinansowania UE: 2 073 170,73 zł


Źródło: UMŁ

 

 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy