Reklama

Reklama

Niezwykła próba generalna i koncert symfoniczny w Filharmonii Łódzkiej

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Niezwykła próba generalna i koncert symfoniczny w Filharmonii Łódzkiej - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Ten koncert przyciąga uwagę melomanów przede wszystkim ze względu na dwa wybitne nazwiska: Vladimir Ashkenazy oraz Ingolf Wunder.

Reklama

Koncert z gwiazdami

Obaj muzycy wystąpią na estradzie Filharmonii Łódzkiej 8 listopada (najbliższy piątek). Orkiestrę Symfoniczną FŁ poprowadzi Ashkenazy, który zdobył sławę jako laureat Konkursu Chopinowskiego w 1955 r. Wkrótce został też zwycięzcą międzynarodowych konkursów muzycznych im. Królowej Elżbiety Belgijskiej w Brukseli oraz im. Piotra Czajkowskiego w Moskwie. Po wielu latach kariery pianistycznej zwrócił się ku dyrygenturze i uprawia ją już od 30 lat. Jest honorowym dyrygentem Philharmonia Orchestra oraz Orkiestry Symfonicznej Islandii, współpracuje taże z wieloma wybitnymi zespołami. Pod jego batutą usłyszymy I Koncert fortepianowy C-dur Ludwiga van Beethovena, młodzieńcze dzieło pełne wirtuozerii, oraz V Symfonię e-moll Piotra Czajkowskiego, reprezentującą typ charakterystycznej dla tego twórcy „symfonii autobiograficznej”. Przy fortepianie zasiądzie wybitny pianista Ingolf Wunder, jeden z triumfatorów XVI Konkursu Chopinowskiego w 2010 r. Austriacki artysta często koncertuje m.in. w wiedeńskim Musikverein, berlińskim Konzerthaus, londyńskim Wigmore Hall.

Zapraszamy rónież na spotkanie przedkoncertowe, podczas którego o muzyce opowie Katarzyna Naliwajek-Mazurek. Początek o godz. 18.15.
Podczas koncertu można skorzystać z bawialni dla dzieci.

Próba, jakiej jeszcze nie było

Z inicjatywy Ingolfa Wundera i Vladimira Ashkenazego, przy wsparciu muzyków Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Łódzkiej, w dniu koncertu odbędzie się niezwykła próba generalna z udziałem publiczności. Zaproszone na to wydarzenie zostały osoby ubogie, i te, często samotne, potrzebujące wsparcia, szczególnej troski, pozostające pod opieką różnych instytucji, ośrodków, stowarzyszeń i fundacji regionu łódzkiego. Filharmonia Łódzka chce w ten sposób włączyć się w organizację wydarzeń III Światowego Dnia Ubogich (17 listopada 2019) – święta, które ustanowił papież Franciszek. Koncerty o podobnym charakterze będą miały miejsce w wielu krajach świata, m.in. w Watykanie, Argentynie i Zjednoczonych Emiratach Arabskich. W trakcie próby wyświetlone będzie również pozdrowienie nagrane wcześniej specjalnie z myślą o naszych słuchaczach przez papieża Franciszka.
Finansowo wydarzenie wspiera Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa, w organizacji bierze udział Caritas Archidiecezji Łódzkiej.

koncert symfoniczny
8 listopada 2019 / piątek / 19.00


Źródło: Filharmonia Łódzka

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy