Łódź dla wielu turystów z całego kraju to oczywiście Manufaktura, Wyższa Szkoła Filmowa oraz słynna Piotrkowska. Cofając się jednak do kart historii, zaczynaliśmy od bycia maleńką wioską. Prawa miejskie uzyskaliśmy w 1423 roku, wprost z rąk króla Władysława Jagiełły. Nie bez powodu Łódź nazywa jest miastem czterech kultur, to właśnie tutaj w XIX wieku była budowana przez Polaków, Niemców, Żydów i Rosjan.
Historia Łodzi na specjalnie strefie na ul. Piotrkowskiej
Różnorodność kulturowa została zachwiana w momencie wybuchu II wojny światowej, której ślady wciąż są widoczne w wielu miejscach Łodzi.O tym, jak Łódź się zmieniała na przestrzeni ostatnich stu lat możemy się dowiedzieć na specjalnie przygotowanych wystawach na ul. Piotrkowskiej. Specjalna strefa historyczno-tożsamościowa powstała pomiędzy ulicami Roosevelta – Mickiewicza, przy pl. Wolności oraz przy strefie motoryzacyjnej, gdzie znajdziemy autorską wystawę fotograficzną „Motoryzacyjna Łódź”, której autorem zdjęć jest Stefan Sztromajer.
Wystawy będzie dostępna do zwiedzania do końca niedzieli, 30 lipca.
Trwa urodzinowy weekend miasta z okazji 600-lecia
W ramach stref tematycznych na ulicy Piotrkowskiej przygotowano łącznie 9 różnych stref. Od placu Wolności do ulicy Mickiewicza dostępne są m.in. strefy animacji dla dzieci, motoryzacyjne, natura&zdrowie, sportowa, muzyczna, vintage PRL oraz historyczno-tożsamościowa.Za nami również pierwszy dzień koncertów z okazji 600. urodzin Łodzi. Na urodzinowej scenie w Manufakturze wystąpił Dawid Kwiatkowski, a na scenie głównej zobaczyliśmy Szczyla i Franza Ferdinanda.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.