Reklama

Reklama

Niezwykły koncert w Altanie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Niezwykły koncert w Altanie - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Dźwięki zapomniane, ale i te nie do zapomnienia usłyszą zgromadzeni w zielonej scenerii Parku Źródliska w kolejnej odsłonie cyklu.

Reklama

Les sons oubliés

Tym razem wystąpi kwartet saksofonowy, a wykonawcami będą studenci łódzkiej uczelni muzycznej, saksofoniści: Sebastian Siński, Vladyslav Semagin, Iga Drąg i Rafał Bronk. Wykonają kompozycje oryginalnie przeznaczone właśnie na saksofonowy kwartet oraz aranżacje muzyki klasycznej, filmowej oraz popularnej, w tym m.in.: Henry’ego Manciniego, Claude’a Debussy’ego, Johna Lennona i Paula McCartneya. Koncert, jak zwykle odbędzie się 21 lipca (niedziela) w Altanie w Parku Źródliska w Łodzi przy al. Józefa Piłsudskiego. Początek o godz. 17.00. Wstęp wolny. Na koncerty zaprasza Zarząd Zieleni Miejskiej w ramach projektu „Zielona Łódź” i Akademia Muzyczna w Łodzi.

Początek koncertu to kilka utworów XX-wiecznych, napisanych przez kompozytorów francuskich na kwartet saksofonowy. Popołudnie rozpocznie się zatem dźwiękami wymagającego technicznie i efektownego „Grave et Presto” Jeana Riviera. Następnie usłyszymy krótki utwór „Nuages” Eugène’a Bozzy, w którym zostały zobrazowane muzycznie  tytułowe „chmury”. Dalej kompozycja Gabriela Pierné’a „Introduction et variations”, która przykuje uwagę słuchaczy zmieniającymi się nastrojami. Młodzi muzycy wykonają chwilę później utwór „Ukwiał Pustelnik” Macieja Michaluka – studenta klasy kompozycji łódzkiej Akademii Muzycznej. Z kolei wykonanie aranżacji preludium „Dziewczyna o włosach jak len” Claude’a Debussy’ego wprowadzi publiczność w rozmarzenie, zaś interpretacja kompozycji „Sarajevo” z cyklu „Ciudades” Guillerma Lago – bardziej w nastrój zadumy. „Patchwork” Philippe’a Geiss’a – to kompozycja współczesna, którą zagra kwartet, aby przejść następnie do trzech lżejszych utworów. Będzie to aranżacja lubianego tematu „The Pink Panther” Henry’ego Manciniego i popularny jazzowy standard „Take five” Paula Desmonda. Na zakończenie koncertu interpretacja aranżacji piosenki „Yesterday” Johna Lennona i Paula McCartneya. Spotkanie z muzyką w parkowej altanie poprowadzi Kinga Ścieszko.

Podczas koncertu kwartet saksofonowy, który tworzą studenci Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi, wystąpi w składzie: Vladyslav Semagin (saksofon sopranowy), Iga Drąg (saksofon tenorowy) Sebastian Siński (saksofon altowy) oraz Rafał Bronk (saksofon barytonowy).

„Letnie Koncerty w Altanie” | program koncertu 21 lipca pt. „Les sons oubliés”
Jean Rivier – Grave et Presto
Eugène Bozza – Nuages
Gabriel Pierné – Introduction et variations sur une ronde populaire
Maciej Michaluk – Ukwiał Pustelnik
Claude Debussy – La fille aux cheveux de lin
Guillermo Lago – Ciudades: Sarajevo
Philippe Geiss – Patchwork
Henry Mancini – The Pink Panther
Paul Desmond – Take five (arr. Philippe Marillia)
John Lennon/Paul McCartney – Yestarday

Organizatorzy „Letnich koncertów w Altanie”:

Zielona Łódź → www.facebook.com/Zielonalodz
Akademia Muzyczna w Łodzi → www.facebook.com/akademiamuzycznalodz


Źródło: Akademia Muzyczna

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy