Reklama

Reklama

Nowa placówka Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łodzi powstała w zrewitalizowanej kamienicy [zdjęcia]

Opublikowano: wt, 11 maj 2021 19:12
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Łodzi. Nowy punkt pomocy społecznej na łódzkiej mapie mieści się w wyremontowanej, zabytkowej kamienicy przy ul. Tuwima 35. W budynku znajduje się Punkt Pracy Socjalnej, w którym mieszkańcy będą mogli uzyskać wsparcie i informacje na temat różnego rodzaju świadczeń.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Łodzi. Nowy Punkt Pracy Socjalnej przy ul. Tuwima 35

!reklama!

Mieszkańcy Polesia i Śródmieścia, a także części osiedla Dąbrowa (osiedla Tysiąclecia Państwa Polskiego) mogą korzystać już z nowego Punktu Pracy Socjalnej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łodzi uruchomionego przy ul. Tuwima 35 (przy skrzyżowaniu z ul. Targową). Placówka zajmuje wszystkie cztery kondygnacje zrewitalizowanej kamienicy. Szesnaście stanowisk obsługi podopiecznych znajduje się w dwóch salach zlokalizowanych na I oraz II piętrze budynku.

Każda osoba zgłaszająca się do nowego Punktu Pracy Socjalnej ma otrzymać różnego rodzaju wsparcie dostosowane do konkretnej sytuacji życiowej – informacje na temat udzielanych świadczeń, zasad ich przyznawania oraz wysokości można uzyskać zarówno na miejscu, jak i telefonicznie.

Budynek jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Zanim w kamienicy został ulokowany Punkt Pracy Socjalnej, obiekt przeszedł gruntowny remont, który pochłonął prawie 8,5 mln zł. Renowacji został poddany także znajdujący się przy budynku ogólnodostępny skwer, na którym obecnie znajduje się – poza drzewami i krzewami – plac zabaw dla dzieci oraz strefa relaksu dla dorosłych, na którą składają się m.in. stoliki do gry w szachy oraz wiszące fotele

Nowy Punkt Pracy Socjalnej jest czynny w poniedziałki, środy, czwartki i piątki w godz. 8:00 – 16:00, a we wtorki w godz. 9:00 – 17:00.

Polecamy: W Łodzi będzie nowa noclegownia oraz izba wytrzeźwień. „Nie powinna przeszkadzać mieszkańcom” [ZDJĘCIA]

Domy Dziennego Pobytu w Łodzi. Miasto szykuje się do otwarcia dwóch placówek

Jednocześnie trwają przygotowania do uruchomienia dwóch Domów Dziennego Pobytu w nowych lokalizacjach. Oba są ulokowane w budynkach, które zostały poddane wcześniej kompleksowej rewitalizacji. Jeden z nowych Domów Dziennego Pobytu znajduje się niezależnym, parterowym obiekcie w podwórku kamienicy przy ul. Tuwima 33 sąsiadującej bezpośrednio ze wspomnianym Punktem Pracy Socjalnej.

To nowa lokalizacja dotychczasowej placówki tego samego typu funkcjonującej przy ul. Jaracza 36. Nowy obiekt ma niemal 330 mkw. powierzchni, na którą składają się m.in. sala gimnastyczna z jedną, całkowicie lustrzaną ścianą, sala terapeutyczno-wypoczynkowa, przestronna jadalnia z kuchnią, w której będą przygotowywane posiłki na miejscu, a także kilka zacisznych kącików.

W nowym obiekcie będą odbywały się m.in. warsztaty muzykoterapii i arteterapii (terapii poprzez sztukę), jak również zajęcia gimnastyczne dla seniorów. Obecnie trwają ostatnie prace porządkowo-remontowe. Po ich zakończeniu seniorzy będą mogli w pełni korzystać z nowej lokalizacji od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 – 16:00.

Ostatnie prace remontowo-porządkowe oraz oczekiwanie na podopiecznych trwa również w nowej filii Domu Dziennego Pobytu dla Osób Niepełnosprawnych, która przenosi się z dotychczasowej ul. Piotrkowskiej 121 do zrewitalizowanej kamienicy przy ul. Piotrkowskiej 142 (tuż przy OFF Piotrkowska). Filia zajmie tam całe I piętro w trzykondygnacyjnym budynku (czyli prawie 330 mkw.). Do swojej dyspozycji posiada także taras z widokiem na podwórko. Do placówki prowadzą zarówno schody, jak i winda, a wszystkie pomieszczenia zostały specjalnie dostosowane do pobytu w nich osób z niepełnosprawnościami, w tym także takich poruszających się na wózkach inwalidzkich.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.