Reklama

Reklama

Nowa Solidarność - ruch obywatelski Rafała Trzaskowskiego buduje swe struktury. Kto stanie na czele łódzkiego oddziału?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Nowa Solidarność - ruch obywatelski Rafała Trzaskowskiego buduje swe struktury. Kto stanie na czele łódzkiego oddziału?  - Zdjęcie główne

Nowa Solidarność - ruch obywatelski Rafała Trzaskowskiego buduje swe struktury. Kto stanie na czele łódzkiego oddziału? (fot. TuŁódź)|Wiadomości łódzkie|Łódź|TuŁódź

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Nowa Solidarność to ruch Koalicji Obywatelskiej, zrzeszający w swych szeregach działaczy PO, Nowoczesnej, Zielonych i Inicjatywy Polskiej. W kontekście kandydatury na szefa w rejonie łódzkim wymieniane są trzy nazwiska.

Reklama

Ruch Trzaskowskiego ma za zadanie utrzymać zgromadzony kapitał wyborczy prezydenta Warszawy a także odsunąć od niego bezpośrednie skojarzenia z Platformą Obywatelską. Z pomocą Ruchu Trzaskowski będzie chciał forsować swoje pomysły, służące zmianie struktury funkcjonowania oddziałów partyjnych. Dziś odpowiadają one obszarom województw – Trzaskowski chce zastąpić ich zasięg obszarowi właściwemu okręgom wyborczym, których jest 40. Nie wszyscy chcą jednak takich zmian – oznaczałoby to znaczne ograniczenie wpływów wysoko postawionych działaczy i spadek znaczenia regionalnych szefów.

!reklama!

W województwie łódzkim w kontekście kandydatury na szefa regionu mówi się o trzech nazwiskach: przewodniczącym Rady Miejskiej Marcinie Gołaszewskim,  radnym Damianie Raczkowskim oraz radnej Monice Malinowskiej – Olszowy.

Podobno największe szanse na objęcie kierownictwa ma Marcin Gołaszewski, który mimo krótkiego stażu w Radzie Miejskiej został jej przewodniczącym. Do pierwszych obowiązków regionalnego koordynatora należałoby stworzenie bazy struktury lokalnej nowego ruchu obywatelskiego.

Źródło: Dziennik Łódzki

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy